O Powstaniu Styczniowym i Bitwie o Sosnowiec w Stacji Sosnowiec

Profesor NawrotW najbliższy piątek (5 lutego) w Stacji Sosnowiec (ul.Teatralna 9) odbędzie się kolejne Spotkanie Sympatyków Sosnowca. Tym razem gościem honorowym będzie profesor Dariusz Nawrot. Będziemy rozmawiać o Powstaniu Styczniowym i Bitwie o Sosnowiec.
Profesor Dariusz Nawrot jest historykiem, pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego, kierownikiem Zakładu Historii Nowożytnej XIX wieku. Jest autorem ponad stu publikacji w tym m.in. “Z dziejów Powstania Styczniowego w Zagłębiu Dąbrowskim” i “Z dziejów Czynu Legionowego – Zagłębie Dąbrowskie w pierwszym roku Wielkiej Wojny 1914 i 1915”.
Jak to zwykle podczas spotkań z profesorem Nawrotem możemy spodziewać się ciekawej prezentacji multimedialnej oraz bogatej narracji.

Przypomnijmy, że Stacja Sosnowiec to lokal gastronomiczny, w którym cyklicznie odbywają się Spotkania Sympatyków Sosnowca. Gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Rafał Bryła, Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Artur Ptasiński, Mieczysław Klein, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Martyna Bierońska, Józef Gałeczka, Leszek Baczyński, Grzegorz Onyszko i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec oraz o jego zywych legendach, o historii browarów sosnowieckich, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o Zamku Sieleckim, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzeniec”, „Puder i pył” i „TAL”, a także o cerkwiach sosnowieckich i sportach walki.
Zapraszamy serdecznie. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.

[PP][foto: Michał Kusiak]

Bear