Punk rock w Alternatywie

Punk RockAlternatywa to nowy klub muzyczny znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego 24. Fani muzyki pamiętają, że przed laty działał w tym samym miejscu klub Za Mostem.

Alternatywa postanowiła trafić do świadomości muzycznej sosnowiczan mocnym koncertem. Tytuł sobotniej (21.11) imprezy Punk Rock w Alternatywie mówi wiele, podobnie jak skład zespołów. Wystąpi 77sins, Daj Pan Spokój i Czterdzieści Jeden Dwieście.

77sins grają energicznego punk rocka, mają na koncie udział w kilku ciekawych imprezach muzycznych. W lipcu tego roku wydali swoją debiutancką płytę zatytułowaną “We are all sinners”.

Daj Pan Spokój, podobnie jak 77sins pochodzą z Krakowa. Młody skład, ciekawe brzmienie. Pierwszy koncert w naszym mieście.

Czterdzieści Jeden Dwieście to gwiazda pierwszego festiwalu punkowego Zagłębioza. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nich w marcu 2014, tuż przed występem grupy w ramach koncertu Sosnowiecka Wielka-Moc, w którym zagrali z zespołem Artykuł 43. Jak to czasami bywa, muzyczne drogi bywają zawiłe i po pewnym czasie do Czterdzieści Jeden Dwieście dołączył basista i wokalista Artykuł 43 – Zbyszek Gołębiowski. Dziś Czterdzieści Jeden Dwieście oprócz Zbyszka tworzą Paweł „Pablo”Gabryel, Adaś „Żaba” Marszałek (znany wcześniej ze sceny SKA) i Marcin „Dziura” Dziurowicz. Podczas koncertów grają kawał starego dobrego punka, można powiedzieć, że dorobili się już sporej grupy fanów i pierwszych na razie lokalnych przebojów. Prócz swoich utworów wykonują standardy punkowe.

Początek imprezy o 19:30. Wstęp 10 zł. Polecamy.

[PP]

Bear