Punk Rock w Alternatywie

Paweł Zbyszek DziuraAlternatywa to klub muzyczny znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego 24. Fani muzyki pamiętają, że przed laty działał w tym samym miejscu klub Za Mostem. W sobotni (20.02) wieczór w Alternatywie odbędzie się kolejny koncert pod hasłem Punk Rock. Wym razem na scenie zobaczymy kolejno ZSRE, Czterdzieści Jeden Dwieście i Strzęp Pieroński.

ZSRE nazywani sami przez siebie zgryźliwi tetrycy rodem z Zawiercia. Może nie byli w stanie wytrzymać z sobą pełnych 13 lat, ale jednak nadal trzymają poziom. Zespół założony w 2003 roku działał dwa lata, po czym się rozpadł. Ten etap zespołu można określić mianem “Play slow die fast”, ponieważ posiadali wtedy repertuar slow punkowy. Zespół reaktywowany po latach w praktycznie starym składzie (oprócz nowego perkusisty Biołego). Po kolejnych roszadach w składzie Biołego zastąpił Silver Daddy. W tym okresie muzyka jest bardziej żywa i energiczna. Od zawsze związani z Domem Kultury w Ogrodzieńcu, gdzie mieli próby. Na swoim koncie mają jedną epkę z pierwszego okresu pt. “Jeśli chcecie wojny to będziecie ją mieć” (2005) oraz jeden materiał demo “Old cocks never die” (2015). Oprócz wyżej wymienionych osób w zespole udzielają się jeszcze: Bogobojny (wokal), Profesor Kolce (bas), Bonku (gitara).
Czterdzieści Jeden Dwieście to gwiazda pierwszego festiwalu punkowego Zagłębioza. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nich w marcu 2014, tuż przed występem grupy w ramach koncertu Sosnowiecka Wielka-Moc, w którym zagrali z zespołem Artykuł 43. Jak to czasami bywa, muzyczne drogi bywają zawiłe i po pewnym czasie do Czterdzieści Jeden Dwieście dołączył basista i wokalista Artykuł 43 – Zbyszek Gołębiowski. Dziś Czterdzieści Jeden Dwieście oprócz Zbyszka tworzą Paweł „Pablo”Gabryel, Adaś „Żaba” Marszałek (znany wcześniej ze sceny SKA) i Marcin „Dziura” Dziurowicz. Podczas koncertów grają kawał starego dobrego punka, można powiedzieć, że dorobili się już sporej grupy fanów i pierwszych na razie lokalnych przebojów. Prócz swoich utworów wykonują standardy punkowe .
Strzęp Pieroński jak sami o sobie piszą to zespół prezentuje punk rocka w starym, brudnym sosie. Skład to: Holka (18-letnia Punk Rock Queen na gitarze), Smugły (niespokojny i ciężki bas), Mirek (miłośnik metronomu oraz zatyczek dousznych), Abdullah (krzycząco porykujący romantyk). Istnieją od marca 2015 i mają na swoim koncie dwa materiały demo: “Demo z hasioka” (2015) i “Bieda z nędzą” (2016).
Wstęp 10 zł, początek imprezy o 19:30. Polecamy.
[PP]

Bear