Ptaszarnia z ulicy Teatralnej – wernisaż wystawy już w czwartek!

Niezwykle ciekawie zapowiada się najbliższa wystawa w Muzeum w Sosnowcu. Jej tematem będzie 120-letnia działalność Teatru Zagłębia. Z przecieków wiemy, iż na ekspozycji znalazły się niezwykle cenne eksponaty z bogatej przeszłości naszego Teatru.

Sale Pałacu Schoena niejednokrotnie były świadkami ciekawych wydarzeń i wystaw. Nas cieszy bardzo, że w ostatnich latach coraz częściej są to wystawy dotyczące naszej lokalnej historii. Wiemy o energicznych przygotowaniach do stałeś wystawy o naszym mieście, w oczekiwaniu na nią możemy podziwiać wystawy dotyczące wycinku działalności naszego miasta. Trzeba dodać, ze teatr w Sosnowcu nie zaczął się wraz z uruchomieniem w 1897 roku Teatru Miejskiego, a znacznie wcześniej. Nasza scena, ta już usankcjonowana, regularnie wystawiająca sztuki i posiadająca swój własny, efektowny i bardzo nowoczesny na tamte czasy budynek pojawiła się jednak właśnie wtedy. Stąd ta data i związana z nią rocznica.

O tym co pojawiło się na wystawie napiszemy wkrótce, wiemy jednak, że wiele z prezentowanych eksponatów może zaskoczyć nawet znawców i miłośników sosnowieckiego Teatru.

Pragniemy Państwa zaprosić na wernisaż tej wystawy, który odbędzie się czwartek 18 maja o godzinie 18. Swoją obecnością zaszczycą go wszyscy aktorzy Teatru Zagłębia, w dodatku w strojach estradowych. Zdradzimy jedynie, że jedną z osób, które sosnowiczanie darzą dużą sympatią będzie aktor Grzegorz Kwas w stroju Alojzego Korzeńca – bohatera powieści Zbigniewa Białasa.

Wstęp na wernisaż wolny. Polecamy.

[PP]

Bear