Proces Grzeszolskiego ponownie w Sosnowcu!

DSCN4611Sprawa Pawła Grzeszolskiego opisana przez Zbigniewa Białasa w powieści “TAL” rozgrzała ponownie po 80 latach wyobraźnie sosnowiczan. Kolejnym elementem, który wzmocni zainteresowanie  tą sprawą będzie spotkanie w Muzeum Miejskim w Sosnowcu 15 kwietnia.
Tym razem będzie to wyjątkowe obcowanie z twórczością Pana Białasa. Towarzyszyć mu będą znakomici aktorzy sosnowieckiego Teatru Zagłębia Maria Bieńkowska, Edyta Ostojak, Krzysztof Korzeniowski i Grzegorz Kwas. Spróbują oni zrekonstruować na podstawie powieści rozprawę Grzeszolskiego. Jesteśmy bardzo ciekawi efektów tej współpracy, a znając świetną grę naszych aktorów w utytułowanej sztuce “Korzeniec” mamy pewność że będzie ciekawie.
Przypomnijmy, że “TAL” jest to trzecia po powieściach „Korzeniec” i „Puder i Pył” książka z Sosnowcem w tle. Dla niektórych czytelników to jednak właśnie Sosnowiec jest głównym bohaterem prozy Białasa. Na łamach wspomnianych wyżej dwóch pierwszych powieści czytelnik mógł przenieść się w czasie do dawnego Sosnowca, wczuć się w rolę postaci znanych i anonimowych mieszkańców ówczesnego miasta. Podobnie jest w „Talu”, choć akcja dzieje się już w latach 30.
Początek imprezy o 16. Wstęp wolny.
[PP]

Bear