Posprzątajmy Maczki!

MaczkiMaczki to jedna z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych dzielnic Sosnowca. Przez lata zaniedbywana, niedoceniana, marginalizowana… Ostatnio głośniej zrobiło się o tej części Sosnowca dzięki planowanej rewitalizacji dworca kolejowego, a wcześniej za sprawą prac wykopaliskowej na terenie nieistniejącego dziś budynku cerkwi prawosławnej.

W najbliższy piątek (15.04) z inicjatywy Miejskiego Klubu Maczki i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Jacka Dudka po raz kolejny odbędzie się społeczna akcja “Posprzątajmy Maczki”. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, aby przyłączyli się do porządkowania dzielnicy. Zbieranie śmieci w Maczkach ma już sześcioletnią tradycję i ma za zadanie nie tylko porządkowanie tego jednego z najpiękniejszych rejonów Sosnowca, ale również edukowanie młodszego pokolenia. W corocznych akcjach biorą udział przedstawiciele różnych pokoleń, którzy chcą, by ich mała ojczyzna była czysta. Tego typu działania integrują lokalne środowiska, poszerzają kontakty i uczą szacunku do przyrody. Pomagają też poznać swoją najbliższą okolicę. Po zakończeniu zbiórki śmieci przewidziany jest wspólny odpoczynek przy kiełbaskach z grilla.

Zachęcamy do udziału w tej akcji nie tylko mieszkańców Maczek, ale również miłośników tej dzielnicy. Zbiórka wszystkich chętnych o godzinie 16 przed klubem Maczki.

[PP]

 

 

 

Bear