Pola i sady w obłokach w ujęciu Andrzeja i Bartosza Musiałów

W czwartek (26.03) w Miejskiej Bibliotece Publicznej (oddział nr 1, ul.Kossaka 10a) odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja i Bartosza Musiałów. “Pola i sady w obłokach”, bo taki tytuł ma prezentacja to zbiór dwudziestu prac obu panów, które w malowniczy sposób pokazują resztki tego co zostało z pól i sadów, które niegdyś stanowiły znaczący element naszego codziennego krajobrazu.

Spotkanie rozpoczęło się od tradycyjnego powitania, gdzie przedstawiono gości. Trzeba przyznać, że werniiaż miał bardzo uroczystą oprawę. Artystycznie udzielali się członkowie Stowarzyszenia Twórców Zagłębia Dąbrowskiego. Wysłuchaliśmy wierszy Zofii Cencek w wykonaniu autorki. Oprawę muzyczną zapewniało trio Bożena Związek (śpiew), Antoni Kopeć (akordeon, śpiew) i Piotr Kępa (kontrabas). Był też okolicznościowy poczęstunek.

Podczas spotkania z okazji wernisażu Andrzej Musiał opowiadał o swojej pasji, którą od niedawna zaraził syna. Mówił, że dopiero teraz ma więcej czasu na poświęcenie się pasji. Razem z Bartoszem przemierzają łąki i sady w poszukiwaniu ciekawych plenerów i inspiracji.

Impreza zgromadziła wielu sympatyków sztuki, którzy przybyli niemal z całego województwa.

[PP]

Bear