Piosenki do wierszy Boya-Żeleńskiego w Stacji Sosnowiec

DSCN2250W najbliższy piątek w restauracji Stacja Sosnowiec (ul.Teatralna 9) odbędzie się kolejny recital Piotra Rybaka. Muzyczny wieczór odbędzie się pod hasłem: Tadeusz Boy-Żeleński “Chucie”.

Piotr Rybak to aktor, muzyk i wokalista. W latach 1996-98 występował w Teatrze im. Solskiego w Tarnowie, w latach 1998-2001 był aktorem Teatru Śląskiego im. Wyspiańskiego w Katowicach. Obecnie współpracuje z Teatrem Korez w Katowicach.
Ma za sobą udział w takich filmach jak: “Drzazgi” M.Pieprzycy, “Ratownicy” M.Wrony, “Glina” W.Pasikowskiego, “Hi way” J.Borusińskiego, “Lęk wysokości” B.Konopki, “Big love” B.Białowąsa.

Piotr Rybak tak mówi o wierszach Boya Żeleńskiego: “To mnie pchnęło w dwóch kierunkach. Z jednej strony, instynktem samozachowawczym, zwróciłem się ku przekładom, które zaspakajały bodaj formalną potrzebę tworzenia.
Polski Molier, Villon, Rabelais wyszli najzupełniej z ducha “Zielonego Balonika”. Z drugiej strony *zaczęły się lęgnąć we mnie wiersze jakieś inne, bardziej osobiste, których wydawanie na świat połączone było z pogwałceniem wrodzonej mi wstydliwości ducha. To są te inne **/Słówka/**, nie kabaretowe, zabłąkane tu między innymi, zahukane i cokolwiek onieśmielone tym towarzystwem. Mało też kto je zauważył..*. Ale to uczucie zawstydzenia stawało mi się coraz bardziej przykre, tak że w końcu zacząłem się bronić tym napadom. Niebawem przemiana warunków naszego życia otwarła nowe możliwości i dała mi możność wypowiadania się w sposób nie tak upokarzający, jak pisanie wierszy. /Słówka /się skończyły”. Ze wstępu do SŁÓWEK 1930.

Recital do słów tych innych, niezauważonych wierszy na gitarę i akordeon w wykonaniu Piotra Rybaka i Dariusza Klimka rozpocznie się o godzinie 18.
Serdecznie zapraszamy! Wstęp 10 zł .

Bear