Piaskownica Kulturalna w lutym

Pomimo, iż Piaskownica Kulturalna (Sosnowiec, Dekerta 6) funkcjonuje cały rok zima jest szczególnym okresem działalności. Właśnie wtedy szybciej zapada zmrok, na dworze chłód, a niespożyta energia “maluchów” nie ma jak z nich ujść w mieszkaniu. Piaskownica Kulturalna jest jednym z takich miejsc, które na różne sposoby sprawia, że dzieciaki na kilka godzin opuszczą fotel przed telewizorem.

Oferta tej sosnowieckiej placówki jest różnorodna. Zajęcia pobudzają wyobraźnie (Laboratorium Malucha) oraz rozwijają talenty (Lekcje rysunku przy sztalugach, Pracownia Malucha). Na co konkretnie możemy liczyć na poszczególnych zajęciach? Posiłkujemy się witryną internetową Piaskownicy Kulturalnej:

Laboratorium Malucha (najbliższe zajęcia 08.02. godz.11) to zajęcia eksperymentalno – doświadczeniowo – naukowe. Jak wygląda wulkan? Z czego powstaje para? Czy śnieg zawsze jest biały? Skąd się bierze tęcza?  To tylko kilka pytań, na które będziemy starali się odpowiedzieć, aby zaspokoić ciekawość dzieci i odkrywać tajemnice otaczającego nas świata.

Lekcje rysunku przy sztalugach (najbliższe zajęcia 15.02. godz.11) to zajęcia dla dzieci, które uwielbiają rysować i malować. Rysunek przy sztaludze pozwoli na rozwijanie talentu, zdobycie podstawowych umiejętności i wiedzy o sztukach plastycznych, o ale również świetna zabawa rozwijająca wyobraźnię. Zajęcia prowadzi nauczycielka o wykształceniu pedagogicznym ze specjalnością edukacja plastyczna.

Pracownia Malucha (najbliższe zajęcia 22.02. godz.11) to zajęcia dla dzieci lubiących kredki, farby, klej, nożyczki, papier w różnej postaci i wszelkie zabawy manualne z wykorzystaniem przedmiotów domowych i nawet i śmieci. To nie tylko sposób na udaną zabawę, ale przede wszystkim możliwość twórczego rozwoju dziecka. Program zajęć pozwala poszerzyć umiejętności manualne, poznawać świat po przez sztuki plastyczne, a także ułatwia kreatywny rozwój dziecka.
Piaskownica Kulturalna to też miejsce, w którym można zorganizować urodzinki dziecka lub spotkanie koleżeńskie dzieci, które zawsze mogą liczyć na wsparcie doświadczonego animatora.

Wszelkie bliższe informacje oraz zapisy na poszczególne zajęcia można uzyskać pod telefonem 519-153-291 oraz na stronie internetowej http://piaskownicakulturalna.pl/

[PP]

Bear