Permakultura na zdrowsze życie
Drzewo owocowe na osiedlowym skwerku, bazylia w doniczce na parapecie okiennym, pomidory na balkonie, ogródek społeczny z jadalnych roślin – od takich praktycznych rozwiązań można zacząć, by uczynić lepszym miejsce swego zamieszkania. W tym może pomóc projektowanie permakulturowe – sposób aranżacji miejskiego krajobrazu oraz otoczenia, a zarazem recepta na pewne nawyki, którą mogą uczynić nasze życie zdrowszym i lepszym. Jednakże, by nie pogubić się w praktyce, warto zacząć od teorii. W tajniki permakultury wprowadzi wszystkich spotkanie (teoretyczny warsztat ekologiczny) “Dążenie do harmonii wewnętrznej. W zgodzie z Matką Ziemią”, które odbędzie się 22 listopada (pt.) o godz. 18.00 w ramach projektu „Ludzie Wolności – wolność jest w naturze. Rozmowy o odwadze i wyborach”.
Joanna Albin, certyfikowana projektantka permakulturowa, która projektuje zarówno siedliska, jak i edukuje w zakresie technik permakulturowych, m.in. ogrodów społecznych i miejskich, jadalnych krajobrazów, wprowadzi uczestników w tematykę permakultury, podpowie na podstawie ćwiczeń praktycznych rozwiązania, które mogą sprawdzić się w najbliższym otoczeniu, opowie o walorach jadalnych krajobrazów w miastach (ich pozytywnym wpływie na zdrowie człowieka), podzieli się z uczestnikami osobistymi doświadczeniami i wiedzą.
Warto zapoznać się z tematyką permakultury, może być ona dobrym sposobem na życie w zgodzie z naturą i ze samym sobą – metodą na zdrowsze życie.
Wstęp jest wolny. Spotkanie będzie rejestrowane celem jego udostępnienia na stronie Muzeum.