OTWARCIE SEZONU TEATRALNEGO DLA NAUCZYCIELI I NAUCZYCIELEK w ramach Laboratorium Pedagogiki Teatru

Teatr Zagłębia zaprasza wszystkie osoby związane z oświatą na inaugurację kolejnego sezonu współpracy Teatru Zagłębia i szkół, która odbędzie się 24 września w Teatrze Zagłębia. W tym roku zespół Teatru Zagłębia poświęca szczególną uwagę gronu pedagogicznemu oraz uczniom i uczennicom, podejmując inicjatywy rozwijające zarówno dorosłych, jak i dzieci oraz młodzież. W ramach wydarzenia Teatr Zagłębia zaprosi również do udziału w kolejnych inicjatywach związanych z Laboratorium Pedagogiki Teatru, czyli kursem doskonalącym nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury.

W sektorach oświaty i kultury, wrzesień to czas powrotu do szkół i rozpoczynania wielu nowych projektów. Wchodzimy – jako nauczyciele, artyści, instruktorzy teatralni – w czas wymagający aktywowania wielu zasobów energetycznych, poznawczych i emocjonalnych. Tę okoliczność Teatr Zagłębia potraktuje jako punkt wyjścia do refleksji nad kondycją pracowników oświaty i kadr kultury, wśród których wypalenie zawodowe to coraz powszechniejszy problem.

Na program będzie się składać warsztat do spektaklu „ABC pedagogiki teatru” prowadzony przez Justynę Czarnotę – pedagożka teatru, trenerka i menagerka kultury – oraz rozmowa o wypaleniu i jak mu zaradzić, pt. „Nie mam siły” przeznaczona dla osób pracujących, współpracujących lub bezpośrednio wywodzących się ze środowiska kultury i oświaty. Rozmowa prowadzona będzie przez pedagożkę Teatru Zagłębia Agatę Kędzię z Justyną Czarnotą i Tomaszem Wojtasikiem.

Wydarzenia zaplanowane na 24 września są elementem modułu I Laboratorium Pedagogiki Teatru. Ceny oraz sposób zapisów można znaleźć na stronie https://teatrzaglebia.pl/otwarcie-sezonu-teatralnego-dla-nauczycieli-i-nauczycielek-w-ramach-laboratorium-pedagogiki-teatru/

O module II więcej przeczytasz tutaj: www.teatrzaglebia.pl/laboratorium-pedagogiki-teatru/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

[PP][Materiały prasowe Teatru Zagłębia]

Bear