„Ona nigdy nie była sama” – pokaz filmu o Matce Teresie Kierocińskiej w Muzie

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus oraz Miejski Klub im. Jana Kiepury zapraszają na pokaz filmu fabularno-dokumentalnego o Czcigodnej Słudze Bożej Matce Teresie Kierocińskiej pt. „Ona nigdy nie była sama”. Odbędzie się on 6 czerwca (wtorek) o godz. 19 w Sali Widowiskowo – Koncertowej MUZA (ul. Warszawska 2). Projekcję filmu zwieńczy spotkanie z reżyserem Krzysztofem Millerem, aktorami Barbarą Lubos-Święs i Andrzejem Warcabą oraz kompozytorem muzyki Pawłem Burdą.

Pokaz jest jednym z wydarzeń towarzyszących świętowaniu 115-leciu Sosnowca i 25-leciu Diecezji Sosnowieckiej. Wcielająca się w rolę Matki Teresy Kierocińskiej Barbara Lubos-Święs jest znaną aktorką filmową i teatralną, która w latach 1998-2005 pracowała w Teatrze Zagłębia.

Czcigodna Sługa Boża Matka Teresa Kierocińska zajmuje ważne miejsce w XX-wiecznej historii Sosnowca.  W niezwykle trudnych czasach posługiwała wśród najbardziej potrzebującej ludności miasta. Podczas II wojny światowej udzielała pomocy uchodźcom i żołnierzom Armii Krajowej, zorganizowała sierociniec, kuchnię dla biednych i prowadziła tajne nauczanie. Ukrywała w klasztorze dzieci żydowskie, za co została odznaczona medalem „Sprawiedliwy Wśród  Narodów Świata” przyznanym przez Instytut Pamięci Narodowej YadVashem w Jerozolimie. Już za życia Matka Teresa była postrzegana jako osoba wybitna i święta. Nam, żyjącym obecnie, prezentuje jak żyć wartościami dobra, piękna, szacunku dla życia, konkretnej i odpowiedzialnej miłości bliźniego. Jest świadkiem niezłomnego zawierzenia Bogu, zwłaszcza w trudnościach. Jak dotąd to jedyna kandydatka do chwały ołtarzy w Diecezji Sosnowieckiej.

Wstęp wolny.

[PP]

Bear