Oferta Piaskownicy Kulturalnej – Atrakcyjna jesień

Sosnowiecka Piaskownica Kulturalna rozpoczyna zapisy na sezon 2012/13. Oferta skierowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.  Coraz ciekawszy zakres zajęć oraz dogodne terminy popołudniowe sprawiają, że każde dziecko powinno znaleźć dla siebie coś interesującego.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z niezwykle interesujących propozycji.  Oto szczegóły nadesłane naszej redakcji przez Piaskownicę Kulturalną:

Z zajęciami w Piaskownicy Kulturalnej ruszamy od 24 września. Do 21 września przyjmujemy zapisy:biuro@piaskownicakulturalna.pl.

Rytmika to wprowadzenie dzieci w świat muzyki, uwrażliwiając je poprzez zabawę na poszczególne elementy składające się na utwór muzyczny takie jak rytm, metrum, tempo, melodia, harmonia, dynamika i inne. Ponadto, tego typu zajęcia rozwijają wyobraźnię dziecka, wzbogacają jego słownictwo, poprawiają wymowę. Oprócz wzbudzania w dziecku zamiłowania do tańca i śpiewu, zajęcia z rytmiki doskonalą słuch muzyczny, pamięć, poprawiają wymowę oraz wzbogacają emocjonalne przeżycia dziecka.

Podczas zajęć dzieci poznają różnego rodzaju instrumenty muzyczne tj. pianino, gitara, akordeon, instrumenty perkusyjne oraz próbują na nich grać.

Jest to świetny wstęp do nauki gry na instrumentach!

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym

  • wtorki godz. 16.00  dzieci 3-4 lata – 45min koszt 15 zł
  • wtorki godz. 17.00 dzieci 5-7 lat – 60 min koszt 15 zł

Zabawy plastyczne – spotkania dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, lubiących kredki, farby, klej, nożyczki, bibuły, kolorowy papier i wszelkie zabawy manualne.
To nie tylko sposób na udaną zabawę, ale przede wszystkim możliwość twórczego rozwoju dziecka. Program zajęć pozwala poszerzyć umiejętności manualne, poznawać świat po przez sztuki plastyczne, a także ułatwia kreatywny rozwój dziecka.

  • środy, godz. 17.00, koszt 15 zł

Zapraszamy wszystkie dzieci do Piaskownicy Kulturalnej na zajęcia teatralne prowadzone przez naszego gościa – Piaskowego Elfa, który przyjechał do nas z pewnego tajemniczego teatru!

Nasz Piaskowy Elf, dlatego, że przez 300 lat mieszkał pod deskami sceny i poznał już chyba wszystkie tajemnice aktorów i reżyserów chce teraz podzielić się swoją wiedzą z najmłodszymi.

Wraz Piaskowym Elfem, dzieci zdobywają wiedzę o teatrze, próbują swoich sił w scenkach sytuacyjnych i improwizowanych, za pomocą krótkich zadań rozwijają swoją dziecięcą wyobraźnię. Podczas zajęć odkrywane są tajemnice pantomimy, teatru lalek (pacynki, kukiełki, maski i inne), teatru ruchu, a także tańca z poi (sztuka tańca z ogniem, oczywiście tym razem bez ognia).

Zajęcia teatralne są świetną nauką wyrażania emocji gestem, mimiką i ruchem.

Każde spotkanie to niezapomniana wyprawa na deski zaczarowanego teatru, podczas której jest szansa na poznanie kolejnych tajemnic związanych z tą sztuką.

  • czwartki godz. 16.00 koszt 15 zł

 

Ruszamy z lekcjami rysunku w Piaskownicy Kulturalnej.

Zajęcia poprowadzi nauczycielka o wykształceniu pedagogicznym ze specjalnością edukacja plastyczna.

Zajęcia będą odbywały się regularnie raz w tygodniu. Zapraszamy dzieci od 5 do 12 lat.
W cenie wliczone są:
1 godz zajęć i materiały plastyczne:

  • sztaluga,
  • papier,
  • podstawowe przybory do rysowania i malowania.

Lekcje będą się odbywały w piątki o godz. 17.00 koszt 25 zł

[PP]

 

Bear