Odwiedź w listopadzie Teatr Zagłębia!!!

Listopad uchodzi za jeden z najbardziej smutnych miesiąców w roku. Nie dotyczy to oczywiście Teatru Zagłębia, którego urozmaicona oferta powinna sprawić, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Już 3 i 4 listopada, niejako dla przełamania smutnego i pełnego zadumy okresu, w którym czcimy i pielęgnujemy pamięć po naszych zmarłych w teatrze odbędzie się farsa w reżyserii Wojciecha Leśniaka. „Prezent urodzinowy”, bo taki jest tytuł tej sztuki od prawie dwóch lat wypełnia każdą kolejną jej prezentację. Na scenie czarują wspomniany już Wojciech Leśniak, Beata Deutschman, Agnieszka Bałaga-Okońska, Tomasz Muszyński oraz Przemysław Kania. Zabawa przednia, ale czy są jeszcze dostępne bilety?

8 i 9 listopada sceną zawładną Alexis, Kaszpirowski, a nawet pewien człowiek z teczką, którzy zabiorą nas w pełną sentymentów podróż przez Polskę lat 90.XX wieku. Spektakl ten, będący kooperacją Teatru Zagłębia i Teatru Dramatycznego im. J.Szaniawskiego w Wałbrzychu swoją premierę miał 5 października i zebrał wiele pochlebnych recenzji. Warto go zobaczyć, bo nie często mamy okazję zmierzyć się z „duchami” z naszej niedawnej przeszłości.

10 i 11 listopad to czas „Upiorów”. Sztuka, której akcja dzieje się w Norwegii ma swój chłodny klimat, w którym pojawiają się niezbyt chlubne tajemnice z przeszłości. Przeszłości, która mogłaby już być zapomniana, ale jej konsekwencje zaczynają być nagle niebezpieczne i trzeba stare brudy wyciągnąć znów na forum rodzinne.

16 listopada będzie miała miejsce sosnowiecka premiera, którą na festiwal Malta przygotowała Aneta Groszyńska, do niedawna kierownik artystyczny Teatru Zagłębia. Pełny tytuł sztuki może być trudny do zapamiętania “Mesjasze (albo skoro nie zostało nam już nic do wierzenia, to czy wolno nam podważać coś, w co na nowo moglibyśmy uwierzyć?)”, więc skrótowo używamy tytułu “Mesjasze”. Oto co czytamy w opisie spektaklu “W połowie XIX wieku, po klęsce powstania listopadowego, towiańczycy zawiązują Koło Sprawy Bożej – dziwną, religijno-narodową sektę mesjanistów i heretyków. Obok Towiańskiego, jej członkami są m.in. Mickiewicz i Słowacki – czołowi twórcy polskiego romantyzmu, polska inteligencja na emigracji. Bezsilni wobec dziejącej się na ich oczach historii, przekuwają frustrację bezpaństwowców w religijną filozofię. Wierzą w wyjątkową, wyznaczoną przez Boga rolę narodu polskiego. Chcą zmian w Kościele. Odrzucają konieczność działań zbrojnych. Za podstawową zasadę przyjmują chrześcijańskie przykazanie o miłości bliźniego.” Na scenie zobaczymy Agnieszkę Bieńkowską, Sarę Celler – Jezierską (gościnnie), Małgorzatę Saniak, Michała Bałagę, Aleksandra Blitka, Krzysztofa Korzeniowskiego i Rafała Kosowskiego (gościnnie). Spektakle również 17 i 18 listopada.

24 i 25 listopada na scenę wraca “Siódemka”, niezwykły spektakl stworzony przez niezwykłych artystów. “Siódemka” w reżyserii Remigiusza Brzyka, na podstawie znakomitej książki Ziemowita Szczerka, której adaptację teatralną wykonał Michał Kmiecik, a w której główną rolę gra Edyta Ostojak to jedno z kultowych już (nie bójmy się tego określenia) przedstawień naszej sceny. Po tej czarującej podróży trasą S7 nic już nie będzie takie samo…

Koniec miesiąca to znana sztuka “Mayday” w gościnnym wykonaniu Teatru im. A. Mickiewicza z Częstochowy w reżyserii zmarłego w lutym Wojciecha Pokory. Ta historia londyńskiego taksówkarza zauroczyła już cały teatralny świat, z pewnością Państwo też ją pokochają.

Poniżej szczegółowy repertuar. Zapraszamy do Teatru Zagłębia.

03.11 Sb 18:00 PREZENT URODZINOWY/ R. Hawdon    
04.11 Nd 18:00 PREZENT URODZINOWY/ R. Hawdon    
06.11 Wt 10:00 ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA/ L.M. Montgomery    
07.11 Śr 10:00 ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA/ L.M. Montgomery    
08.11 Czw 19:00 DUCHOLOGIA POLSKA/ P. Soszyński    
09.11 Pt 19:00 DUCHOLOGIA POLSKA/ P. Soszyński    
10.11 Sb 18:00 UPIORY/ H. Ibsen    
11.11 Nd 18:00 UPIORY/ H. Ibsen    
16.11 Pt 19:00 MESJASZE/ J. Czapliński, M. Kącki    
17.11 Sb 18:00 MESJASZE/ J. Czapliński, M. Kącki    
18.11 Nd 18:00 MESJASZE/ J. Czapliński, M. Kącki    
20.11 Wt 10:00 WAKACJE Z DUCHAMI/ A. Bahdaj, P. Rowicki    
21.11 Śr 10:00 WAKACJE Z DUCHAMI/ A. Bahdaj, P. Rowicki    
22.11 Czw 10:00 WAKACJE Z DUCHAMI/ A. Bahdaj, P. Rowicki    
24.11 Sb 18:00 SIÓDEMKA/ M. Kmiecik, Z. Szczerek    
25.11 Nd 18:00 SIÓDEMKA/ M. Kmiecik, Z. Szczerek    
30.11 Pt 19:00 MAYDAY/ R. Cooney/ gościnnie Teatr im. A. Mickiewicza z Częstochowy    

Więcej na stronie Teatru Zagłębia oraz facebooku.

[PP][Fot. Klaudyna Schubert – Festiwal Malta]

   
   
   
   
   

 

 

Bear