O Zamku Sieleckim z Rafałem Bryłą, czyli spotkanie w Stacji Sosnowiec

18216 października w restauracji Stacja Sosnowiec odbędzie się kolejne Spotkanie Sympatyków Sosnowca. Tym razem będziemy rozmawiać o Zamku Sieleckim, najstarszej budowli na teranie miasta. A pretekstem do tego będzie premiera książki “Zamek Sielecki w Sosnowcu. Historia prawdziwa”. Gościem specjalnym będzie Rafał Bryła, autor książki, a zarazem historyk.
Rafał Bryła dotychczas znany był w Sosnowcu przede wszystkim jako pomysłodawca, organizator i kurator wielu ciekawych wystaw o charakterze regionalnym. Tym razem zobaczymy nową twarz Pana Rafała . Z pewnością dowiemy się w jaki sposób gromadził materiały do książki, gdzie znajduje się najwięcej archiwaliów związanych z naszym zamkiem, jacy ciekawi ludzie tam bywali. Wiemy, że Pan Bryła przygotował specjalną multimedialną autorską prezentację dla bywalców Stacji Sosnowiec, dlatego też takiego spotkania nie można przegapić. Tym bardziej, że będzie można zaopatrzyć się w jeszcze gorącą i pachnącą drukiem książkę, przy okazji zdobywając autograf autora.

Przypomnijmy, że gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Martyna Bierońska, Grzegorz Onyszko i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec, o historii browarów sosnowieckich, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzenie” i „Puder i pył”, a także o cerkwiach sosnowieckich i sportach walki.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Początek o godzinie 18.

[PP]

Bear