O Zamku Sieleckim przy dobrej kawie i herbacie

Spotkanie z Rafałem Bryłą (34)Sosnowiecki sklep z kawą i herbatą Aruko (ul. Zwycięstwa 5) to miejsce, gdzie od dawna prócz wspomnianych napojów i łakoci można kupić dobrą sosnowiecką książkę. To dla wielu może się okazać zaskakujące, że w tym miejscu można kupić książki, ale należy pamiętać, że od jakiegoś czasu trudno spotkać w Sosnowcu księgarnię, a jeżeli już to sieciówkę. W księgarniach sieciowych lokalni autorzy zazwyczaj się nie pojawiają. Dla nich takie miejsce jak sklep przy Alei Zwycięstwa to prawdziwy skarb. Czytelnik też zyskał miejsce, gdzie może nabyć książkę o Sosnowcu.

Idąc za ciosem właściciel lokalu postanowił rozszerzyć jeszcze bardziej zakres jego działalności. Już 15 kwietnia odbędzie się tu spotkanie z jednym z ciekawszych autorów książek, których treść traktuje o naszym mieście.

Autorem, z którym będziemy mieli okazję się spotkać będzie Rafał Bryła, który zaprezentuje swoją książkę „Zamek Sielecki w Sosnowcu. Historia prawdziwa”. Pan Rafał dotychczas znany był w Sosnowcu przede wszystkim jako pomysłodawca, organizator i kurator wielu ciekawych wystaw o charakterze regionalnym. Tym razem zobaczymy nową twarz Pana Rafała . Z pewnością dowiemy się w jaki sposób gromadził materiały do książki, gdzie znajduje się najwięcej archiwaliów związanych z naszym zamkiem oraz to jacy ciekawi ludzie tam bywali.

Początek spotkania o 17. Będzie okazja do zakupu książki i otrzymania osobistej dedykacji. Wstęp wolny.

[PP]

Bear