O “Zagłębiu, którego nie ma” w Stacji Sosnowiec

Niedawno na naszym rynku księgarskim pojawiła się nowa pozycja. Autorem książki “Zagłębie, którego nie ma” jest znany w regionie pisarz Tomasz Kostro. W najbliższy piątek (23 lutego) autor swoje najnowsze dzieło promował będzie w Stacji Sosnowiec (ul. Teatralna 9)

Tomasz Kostro w ostatnich latach kojarzony jest przede wszystkim jako były redaktor pisma Sosnart, a także jako autor książki „Na początku był cynk…” (obecnie bardzo poszukiwanej na rynku) zawierającej opowieści o największych ludziach związanych z zagłębiowskim i śląskim przemysłem. W 2014 roku ukazał się też bogato ilustrowana książka „Sosnowiec między wojnami”, której Tomasz Kostro był współautorem. Ta pozycja literacka nadal cieszy się dużym powodzeniem, można ją nabyć m.in. w Centrum Informacji Miejskiej. Niedawno Pan Tomasz wydał zbiór swoich felietonów, dorobek ostatnich lat, na który składają się felietony publikowane na łamach SosnArt-u, a także wcześniejsze m.in. ze strony zaglebie.info i te nieco nowsze z sosnowiec.info.pl. Wydał też znacznie poszerzoną wersję książki “Na początku był cynk…” pod tytułem „Od cynku do kremu czyli gawędy historyczne o pionierach, milionerach, ich fortunach i przygodach”. Kilka tygodni temu Pan Tomasz nagrał też w formie audiobooku powieść Edwarda Kudelskiego “Sosnowiec jest takim miastem jak Paryż, Londyn, Wiedeń”.

W bogato ilustrowanej książce “Zagłębie, którego nie ma” Tomasz Kostro przywołuje pamięć o nieistniejących zaułkach, zakładach oraz innych miejscach czterech miast naszego regionu. Jeśli ktoś jeszcze tego albumu nie czytał, z pewnością będzie możliwy zakup i uzyskanie osobistej dedykacji. Zapowiada się arcyciekawa lektura. Początek spotkania o 18. Polecamy.

[PP]

Wszelkie prawa zastrzeżone. 21 luty 2018. 

Bear