O “Zagłębiu, którego nie ma” w bibliotece na Kossaka oraz w Artkwarium

Na naszym rynku księgarskim pojawiła się nowa pozycja. Autorem książki “Zagłębie, którego nie ma” jest znany w regionie pisarz Tomasz Kostro. W najbliższych dniach autor swoje najnowsze dzieło promował będzie podczas spotkań z czytelnikami.

Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 14 listopada w Bibliotece Miejskiej Filii nr 1 ul. Kossaka 10A (Środula). Początek zaplanowano na godzinę 18.

Tydzień później (21.11) w Artkwarium (ul. 3 Maja 1) o godzinie 19 dojdzie do podobnego spotkania. Na tym spotkaniu, podobnie jak w bibliotece będzie możliwość zakupu albumu po promocyjnej cenie (jeszcze jej nie znamy) oraz uzyskanie osobistej dedykacji.

Tomasz Kostro w ostatnich latach kojarzony jest przede wszystkim jako (były już) redaktor pisma Sosnart, a także jako autor książki „Na początku był cynk…” (obecnie bardzo poszukiwanej na rynku) zawierającej opowieści o największych ludziach związanych z zagłębiowskim i śląskim przemysłem. W 2014 roku ukazał się też bogato ilustrowana książka „Sosnowiec między wojnami”, którą Tomasz Kostro napisał wraz z Anną Urgacz-Szczęsną. Ta pozycja literacka nadal cieszy się dużym powodzeniem, można ją nabyć m.in. w Centrum Informacji Miejskiej. Niedawno Pan Tomasz wydał zbiór swoich felietonów, dorobek ostatnich lat, na który składają się felietony publikowane na łamach SosnArt-u, a także wcześniejsze m.in. ze strony zaglebie.info i te nieco nowsze z sosnowiec.info.pl. Wydał też znacznie poszerzoną wersję książki “Na początku był cynk…” pod tytułem „Od cynku do kremu czyli gawędy historyczne o pionierach, milionerach, ich fortunach i przygodach”. W bogato ilustrowanej książce “Zagłębie, którego nie ma” Tomasz Kostro przywołuje pamięć o nieistniejących zaułkach, zakładach oraz innych miejscach czterech miast naszego regionu. Zapowiada się arcyciekawa lektura.

[PP]

Bear