O smaku chleba razowego z pastą avokado, czyli Dubska w Pod Spodem

26 kwietnia w sosnowieckiej klubokawiarni „Pod Spodem” (ul.Mościckiego 14) wystąpi zespół Dubska.  Zespół ten istnieje już piętnaście lat i jest jednym z popularniejszych przedstawicieli muzyki reggae i ska. Szerokiej publiczności znany jest z piosenki o tytule „Avokado”, która mimo, iż powstała kilka lat temu nadal chętnie grana jest przez radio.

Dubska ma na koncie wiele występów na festiwalach krajowych i zagranicznych, zarówno w dużych salach koncertowych jak i w imprezach plenerowych. Znawcy tematu mówią, że najlepiej jednak muzyka prezentowana przez zespół z Bydgoszczy brzmi w klimatycznych klubach. Będziemy mieć okazję przekonać się o tym już w sobotę, w klimatycznym klubie „Pod Spodem”.

Organizatorzy tak zachęca do przyjścia na koncert: -„Okazją do zagrania tego koncertu jest m.in. wydany 10 października nowy minialbum “Love & Culture”. Jest to płyta z interpretacjami piosenek światowych mistrzów harmonii i melodii. Prym wiodą piosenki o tematyce miłosnej. Na płycie znalazły się utwory amerykańskiego duetu Everly Brothers, ojca stylu rocksteady – Hopetona Lewisa, Boba Marleya oraz utwór kultowej jamajskiej grupy Black Uhuru. Wydawnictwo te promują teledyski przedstawiające występ zespołu w szwedzkiej telewizji.
Na koncercie będzie można usłyszeć między innymi materiał z płyty „Love & Culture” ale nie zabraknie również najlepszych utworów z poprzednich płyt Dubska, takich jak: „Mama”, Wiatr”, „Johny” czy popularne „Avokado”. Zespół zapowiada też, że zaprezentuje część zupełnie nowego autorskiego albumu nad którym obecnie pracuje i którego wydanie planowane jest jeszcze w tym roku”.

Bilety w cenie 15zł w przedsprzedaży i 20 zł w dniu koncertu. Początek imprezy o 20. Polecamy.

[PP]

Bear