O “Nebrasce” Zbigniewa Białasa w Herbaciarni Marzenie

Nebraska Zbigniew Białas - okładkaW niedzielę 20 listopada o godzinie 15 w sosnowieckiej herbaciarni Marzenie (ul. Grochowa 1) odbędzie się spotkanie z pisarzem Zbigniewem Białasem. Tematem przewodnim będzie jego najnowsza książka “Nebraska”.

Niedzielna impreza w herbaciarni odbędzie się w ramach cyklu Spotkanie Klubu z Kawą nad Książką w Sosnowcu. Tego typu inicjatywy są bardzo cenne dla naszej społeczności, szczególnie w dobie powszechnej i postępującej cyfryzacji naszego życia. To właśnie książka w dzisiejszych czasach daje możliwość dokonania pewnego rodzaju odskoku od zgiełku szybkiego życia. To książka sprawia, że na chwilę zatrzymujemy się, przyciszamy radio, siadamy wygodnie i zanurzamy się w świat, który na co dzień jest nam niedostępny.

Taką książką jest też “Nebraska” Zbigniewa Białasa, zapis podróży autora w 2001 roku do USA. Tu nie ma Ameryki jak z popularnych filmach, tu jest zupełnie inne spojrzenie na Stany. Książkę czyta się jednym tchnieniem, a rozmawiać o niej można godzinami. Szczególnie jeśli jest szansa porozmawiania z jej autorem.

Przypomnijmy, że Zbigniew Białas to Sosnowiczanin, anglista, profesor nauk humanistycznych, powieściopisarz. Dyrektor Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego. Autor książek: „Korzeniec”, „Puder i pył”, „Tal” i wspomniana wyżej „Nebraska”.

Serdecznie polecamy to spotkanie. Wstęp wolny.

[PP]

 

Bear