O fenomenie muzyki SKA – spotkanie w Stacji Sosnowiec
23 czerwca (piątek) o godzinie 18 w restauracji Stacja Sosnowiec odbędzie się kolejne Spotkanie Sympatyków Sosnowca. Gośćmi specjalnymi spotkania będą twórcy związani z sosnowiecką sceną SKA. Swoją obecność zapowiedział Sebastian Stecyk Steć, Janek HS oraz jeśli obowiązki pozwolą Szczepan Łach. Myślimy, że na tym lista gości się nie skończy.
W piątkowy wieczór będziemy rozmawiać na temat fenomenu jakim było pojawienie się w naszym mieście muzyki z dalekiego kraju. Dowiemy się też dlaczego Sosnowiec nazywano polskim Kingstone. Spróbujemy wskrzesić we wspomnieniach zespoły, które dawno już nie grają oraz opowiedzieć o tych, które dalej działają w obrębie muzyki SKA. Spotkanie będzie też okazją do wspomnienia tych muzyków, którzy na zawsze już odeszli. Będzie z pewnością też wesoło, obejrzymy archiwalne zdjęcia, zobaczymy jak bardzo zmienili się fizycznie nasi goście na przestrzeni lat.
Jak zwykle przy okazji Spotkań Sympatyków Sosnowca będzie okazja do zadawania pytań, uzyskania autografów oraz do wspólnej fotografii.
Gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Paweł Nalepa, Edyta Ostojak, Sebastian Węgrzyn, Zbigniew Podsiadło, Michał Czernecki, Michał Góral, Arienne Dorothea Agnoletto, Jacek Rykała, Rafał Bryła, Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Artur Ptasiński, Mieczysław Klein, Dariusz Nawrot, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Janina Kapuścik-Witek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Martyna Bierońska, Paweł Duda, Józef Gałeczka, Leszek Baczyński, Grzegorz Onyszko, Tomasz Służałek, Dariusz Szczubiał, Marian Kardas, Zbigniew Zarzycki, Jarosław Szopa, Wojciech Jaroszewski, Krzysztof Kasprzyk i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec oraz o jego żywych legendach, o historii browarów sosnowieckich, o pracy aktora filmowego, poznaliśmy losy Basi i Izabeli na tle sosnowieckich realiów, o sukcesach sosnowieckiej koszykówki, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o Powstaniu Styczniowym w Sosnowcu, o Zamku Sieleckim, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o świecie opery, o Maczkach w latach międzywojennych, o sosnowieckich ewangelikach, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzeniec”, „Puder i pył” i „TAL”, a także o cerkwiach sosnowieckich, największych sukcesach Płomienia Milowice i sportach walki.
Polecamy. Wstęp wolny.
[PP]