O browarach zagłębiowskich w Bibliotece Głównej

Tradycje Piwowarskie19 stycznia (wtorek) w czytelni Biblioteki Głównej (ul.Zegadłowicza 2) odbędzie się impreza zatytułowana Tradycje piwowarskie Zagłębia Dąbrowskiego. Będzie to spotkanie z Witoldem Wieczorkiem, autorem książki o tym samym tytule. Witold Wieczorek za pomocą autorskiej prezentacji multimedialnej będzie starał się przybliżyć wszystkim uczestnikom historię tej gałęzi naszego przemysłu.
Witold Wieczorek (geograf, dr nauk ekonomicznych) od ponad 20 lat zajmuje się dziejami zagłębiowskiego przemysłu ze szczególnym uwzględnieniem piwowarstwa. Jest autorem i współautorem artykułów na ten temat. Wspólnie z bratem Tomaszem kolekcjonuje stare rzeczy związane z piwowarstwem, szczególnie zagłębiowskim. Współorganizuje Zagłębiowską Giełdę Birofiliów, w zeszłym roku odbyła się jej trzecia edycja.
Kiedy powstał pierwszy sosnowiecki browar? Czy sosnowiecki piwo liczyło się kiedyś w kraju? W jakich miastach browar z Sosnowca miał skład fabryczny? Jakie piwiarnie były najpopularniejsze? Jakie ślady browarów znajdziemy dziś na terenie Sosnowca?
Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu, a z całą pewnością większość z powyższych pytań znajdzie odpowiedź. Wstęp wolny. Początek spotkania o godzinie 18. Polecamy
[PP]

Bear