Nadchodzą upały – Kąpielisko Sielec zaprasza

Nadchodzą kolejne upały. W taką pogodę naturalnym jest, że człowiek szuka ochłody. Znaleźć można ją w cieniu drzew, na przykład w Parku Sieleckim, bądź co bardzo popularne latem – skorzystać z kąpieliska na Sielcu. Miejsce to, od lat modernizowane nadąża za duchem czasu i mimo swoich lat robi wrażenie nowoczesnego.  Kolorystyka basenów, antypoślizgowe powierzchnie wokół, natryski, zróżnicowane głębokości poszczególnych basenów zachęcają do kąpieli. Można narzekać na mały obszar objęty cieniem, ale można powiedzieć, że ludzie na basenie niekoniecznie szukają cienia… W tym roku uruchomiono stanowiska dla matek z małymi dziećmi. W miejscu tym można spokojnie nakarmić i przebrać dziecko.

Główną atrakcją basenów jest oczywiście woda. Woda czysta, przejrzysta, z rana zazwyczaj chłodna, choć nie zimna.

Ogromną frajdą dla “basenowiczów” są zjeżdżalnie. Począwszy od małych zjeżdżalni w brodziku, poprzez cieszącą się ogromną popularnością dużą nowoczesną zjeżdżalnię na średnim basenie. Duży basen to oczywiście “skocznie”, których dwa poziomy są wręcz oblegane przez młodych amatorów nieco mocniejszych wrażeń.

Obiekt na Sielcu to nie tylko baseny, ale też miejsce innego rodzaju rekreacji. Można tu bowiem skorzystać z boisk sportowych i w wolnych chwilach zażyć ruchu pomiędzy moczeniem się w wodzie i opalaniem na słońcu.  Najmłodsi mają frajdę grając piłkami na krótko przystrzyżonej trawie na obrzeżach basenów.

Na terenie Kąpieliska Sielec znajdują się punkty gastronomiczne.

Ceny biletów zdają się być dostępne na każdą kieszeń i wynoszą 4,50 zł dla osoby dorosłej oraz 3,50 zł dla dzieci i młodzieży. Osoby z grupą inwalidzką  mają zapewniony bezpłatny wstęp. Obiekt czynny jest w godzinach 10-18.  Zapraszamy.

[PP]

Bear