Marek Dyjak zaśpiewa w Muzie

muza-nowe-logo12 września w sosnowieckiej Muzie odbędzie się Inauguracja roku kulturalnego 2016/17. Bardzo rzadko w naszym mieście występują artyści tej klasy co Marek Dyjak. Kiedy w maju 2015 roku uroczyście otwierano tę salę koncertową wydawało się, że to miejsce jest stworzone dla takiej właśnie muzyki. Niestety różnie z tym bywało. Tym bardziej cieszy fakt, że wreszcie Marek Dyjak zagości w Sosnowcu…

Marek Dyjak to artysta działający na rodzimej scenie od lat. Jest obdarzony bardzo charakterystycznym głosem, który tylko z pozoru nie nadaje się do śpiewania sentymentalnych ballad. A to właśnie one wypadają w jego wykonaniu najlepiej. “Rebeka”, “Na zakręcie”, “Ta ostatnia niedziela”, “A my nie chcemy uciekać stąd” i wiele innych utworów znanych z wykonań innych artystów dzięki charyzmie Dyjaka nabrało nowej wartości. Artysta podczas swoich koncertów daje z siebie wszystko, potrafi nadal zaskoczyć publiczność.

Jak wspomnieliśmy impreza odbywa się z okazji Inauguracji roku kulturalnego, dzięki temu dowiedzieliśmy się, że kultura w naszym mieście jest zjawiskiem sezonowym. Ponieważ nie udało nam się ustalić, kiedy zakończył się oficjalnie poprzedni rok kulturalny mniemamy, że wszelkie działania na tej niwie przed 12 września były działaniami poza właściwym sezonem kulturalnym. Podczas wspomnianej inauguracji dojdzie m.in. do wręczenia nominacji do Rady Kultury oraz do rozdania Nagród Miasta Sosnowca w dziedzinie kultury.

Początek imprezy o 17:30. Bilety w cenie 10 zł. Polecamy.

[PP]

 

Bear