Majówka na 110-lecie osiedla Walcownia

WalcowniaW najbliższy czwartek (12.05) na terenie ogródków działkowych przy ulicy Niweckiej odbędą się obchody 110-lecia istnienia osiedla mieszkaniowego Walcownia.

Impreza rozpocznie się o godzinie 16. Wtedy to Pani Sabina Słowińska przybliży nam historię tego jednego z najstarszych osiedli. Po uroczystym powitaniu zgromadzonych gości odbędzie się otwarcie wystawy wydawnictw i pamiątek rodzinnych dotyczących osiedla oraz całego Sosnowca. Wystawa nosi tytuł “Ocalić od zapomnienia”, a prócz wspomnianych przedmiotów będzie można podziwiać na niej mini prezentację pocztówek z okresu PRL-u. Podczas majówki obejrzymy również wystawę prac plastycznych członka Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego urodzonego w Sosnowcu Arkadiusza Koniusza.

W czasie majówki odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów dla najlepszych czytelników biblioteki, która jest głównym organizatorem święta osiedla.  O godzinie 16:30 planowany jest występ Międzypokoleniowego Chóru zatytułowany “Muzykanci na tropach Jana Kiepury”. O 16:50 planowane są pokazy akrobatyczne. Na godzinę 17 zapowiedziano happening poetycki przygotowany przez Krystynę Borkowską oraz innych twórców ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.  O godzinie 17:20 na scenie pojawi się gitarzysta i wokalista Mirosław (Miro) Witek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sosnowca. Wstęp wolny.

[PP]

Bear