Lorein i Tylko Po Chodniku w piątek (06.02) w 2doors

W piątkowy wieczór w sosnowieckim klubie muzycznym 2doors odbędzie się koncert grup Lorein i Tylko Po Chodniku.

Lorein to zespół, który istnieje ponad pięć lat podczas których zdobył wiele nagród, koncertował m.in. z Myslowitz i Happysad, grał też na głównej scenie festiwalu w Jarocinie. Lorein ma na koncie nagrane dwie płyty “Drzewa i planety” i “Monokolor”. Właśnie tę drugą będzie promował podczas koncertu w Sosnowcu.

Tylko Po Chodniku to zespół z Dąbrowy Górniczej, dobrze znany w Sosnowcu. Oni również promują swoją nową, debiutancką płytę zatytułowaną po prostu “Tylko po chodniku”. Płyta ukaże się w przede dniu sosnowieckiego koncertu. Udało nam się namówić muzyków z Tylko Po Chodniku żeby odpowiedzieli na kilka pytań specjalnie dla naszych czytelników.

-Cieszę się, ze znowu gracie w Sosnowcu. Widziałem Was na żywo i wiem, że wasze koncerty są niezwykle energetyczne. Czerpiecie radość z muzyki?

-My też się niezwykle cieszymy, że będziemy mogli znów zagrać w Sosnowcu, ostatni koncert wspominamy na prawdę świetnie. A radość z grania czerpiemy ogromną, Tylko Po Chodniku to nasza pasja i hobby, a frajda jest tym większa, im żywiołowiej reaguje publiczność na koncercie.

-W muzyce i tekstach Tylko po chodniku słychać wszystko, co najlepsze w Polskim Rocku. Pierwsze skojarzenia to T.Love, Kult, Pidżama Porno. Trafiłem? Jeśli nie to prosze powiedzieć czego słuchają członkowie zespołu, jakie są ich fascynacje muzyczne.

-Miło słyszeć w odniesieniu do nas takie nazwy, ale prosimy bez wielkich porównań. Staramy się grać proste, fajne piosenki, takie nasze z krwi i kości, bez udawania czy pozorowania czegoś, czego nie czujemy. Skojarzenia z zespołami, które wymieniłeś najpewniej wynikają z tego, że wychowaliśmy się w określonym miejscu i czasie, słuchając określonej muzyki, siłą rzeczy jakoś ją nasiąkając i nie będziemy się od tego odżegnywać.

-Istniejecie ponad cztery lata, 5 lutego ukaże się Wasz debiutancki krążek. Czy płyta będzie wybuchową mieszanką Punk, Rok, Ska, czy może trafią się tam też inne klimaty?

-Na płycie znalazło się 12 całkiem energetycznych piosenek, w jakim klimacie można usłyszeć puszczając sobie teledysk „Noc jest młoda” – jest to pierwszy singiel z naszej płyty. Oczywiście można się tam doszukać rocka, punku, ska, folk i pewnie jeszcze czegoś, dla nas jest to po prostu rock and roll.

-W Dąbrowie Górniczej, skąd pochodzicie jesteście już znanym zespołem. Czy w związku z wydaniem płyty planujecie jakąś specjalną trasę koncertową po kraju?

-Tak, piątkowym koncertem w Sosnowcu zaczynamy cykl koncertów promujących naszą płytę. Kilka koncertów jest już ogłoszonych, kolejne pojawią się dosłownie na dniach. Na pewno w najbliższych miesiącach będzie wiele okazji, żeby nas usłyszeć na żywo.

-Płyta zawiera dwanaście utworów, czy najbliższe koncerty to prezentacja tylko tych utworów w wersji na żywo, czy również można się spodziewać “bonusów”?

-Wiadomo, że będziemy grać głównie utwory z debiutanckiej płyty, ale będzie też kilka energetycznych nowości. Reasumując: nie będzie ani nudno ani delikatnie.

-Jak zachęcilibyście do przyjścia na Wasz koncert w 2doors?

-Polecam wejść na youtube i znaleźć nasz singiel „Noc Jest Młoda” – jeśli się wam podoba, to będzie więcej i głośniej.

-Dziękuję i do zobaczenia na koncercie.

Polecamy serdecznie piątkowy koncert. Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 zł, w dniu koncertu 20 zł. Początek koncertów o 20, bramy klubu otwierają się o 19.

[PP]

Bear