Lech, Czech i Rus w Zamku Sieleckim

Tytuł przedstawienia kojarzy się z grupą “A” Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Niestety nie o piłce będzie to przedstawienie, a może to i dobrze… Z tabeli pamiętamy nie taką kolejność…

W niedzielę 24 czerwca w SCS Zamek Sielecki odbędzie się spektakl dla dzieci pod tytułem “Lech, Czech i Rus”. Podobnie jak w poprzednim przedstawieniu w akcji zobaczymy aktorów teatru Art-Re z Krakowa. Podczas trwającego około 40 minut przedstawienia młodzi fani sztuki teatralnej przejdą przyspieszony kurs patriotyzmu. Usłyszą bowiem legendę o założycielu państwa polskiego – Lechu, który za namową mieszkańca puszczy Żubra postanowił się osiedlić na terenie dzisiejszej Polski. Bohater organizuje młode państwo Polskie oraz buduje jego pierwszą stolicę – Gniezno.

Podczas przedstawienia dzieci będą mogły współtworzyć widowisko. Dla najmłodszych będzie to nie lada przeżycie zobaczyć aktorów grających na dosłowne wyciągnięcie ręki.

Początek imprezy w niedzielę 24 czerwca 2012 roku o godzinie 16. Bilety w cenie 5 zł  można nabyć w Zamku Sieleckim oraz Centrum Informacji Miejskiej. Polecamy i zapraszamy.

[PP]

Bear