Krzysztof Wałecki (V2, Oddział Zamknięty) we wtorek w Stacji Sosnowiec!!!

12 czerwca (wtorek) o godzinie 18 w restauracji Stacja Sosnowiec odbędzie się Spotkanie Sympatyków Sosnowca z Krzysztofem Wałeckim. Krzysztof Wałecki jest muzykiem i wokalistą grup V2 i Oddział Zamknięty. Od kilkunastu lat mieszka w Sosnowcu.

W czasie spotkania dowiemy się o początkach jego kariery muzycznej, o tym jak znalazł się w Oddziale Zamkniętym, o zespole Vintage, któremu przez lata liderował, a także o najnowszej swojej grupie, czyli o V2. Usłyszymy też z pewnością o współpracy z wieloma polskimi muzykami z najwyższej półki i anegdoty związane z rock’n’rollowym życiem.

Gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Paweł Nalepa, Magdalena Boczkowska, Robert Krzysztofik, Edyta Ostojak, Sebastian Węgrzyn, Zbigniew Podsiadło, Michał Czernecki, Wojciech Leśniak, Michał Góral, Arienne Dorothea Agnoletto, Stefan Wacław Bielecki, Jacek Rykała, Rafał Bryła, Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Artur Ptasiński, Mieczysław Klein, Dariusz Nawrot, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Janina Kapuścik-Witek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Małgorzata Saniak, Martyna Bierońska, Paweł Duda, Mariusz Grząba, Dariusz Wrona, Sebastian Steć, Szczepan Łach, Józef Gałeczka, Leszek Baczyński, Grzegorz Onyszko, Tomasz Służałek, Dariusz Szczubiał, Marian Kardas, Zbigniew Zarzycki, Jarosław Szopa, Wojciech Jaroszewski, Krzysztof Kasprzyk i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec oraz o jego żywych legendach, o historii browarów sosnowieckich, o fenomenie muzyki Ska w Sosnowcu, o 100-leciu AKS Górnik Niwka, o pracy aktora filmowego, poznaliśmy losy Basi i Izabeli na tle sosnowieckich realiów, o sukcesach sosnowieckiej koszykówki, o rozwoju Sosnowca, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o Powstaniu Styczniowym w Sosnowcu, o aktorce Belli Darvi, o Zamku Sieleckim, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o świecie opery, o Kopalni Sosnowiec, o Maczkach w latach międzywojennych, o sosnowieckich ewangelikach, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzeniec”, „Puder i pył”, “Rutka” i „TAL”, a także o cerkwiach sosnowieckich, największych sukcesach Płomienia Milowice i sportach walki.

Jak zwykle podczas Spotkania Sympatyków Sosnowca będzie okazja do zadawania pytań oraz do zrobienia pamiątkowych fotografii z gościem. Polecamy. Początek imprezy o godzinie 18. Wstęp wolny.

[PP]

Bear