KAT & Roman Kostrzewski akustycznie w 2doors

W sobotę 27 września w sosnowieckim klubie muzycznym 2doors (ul.Małachowskiego 24) zagra zespół KAT & Roman Kostrzewski.

Zespół ten wywodzi się z zespołu KAT, w którym to Roman Kostrzewski był wieloletnim wokalistą i najbardziej charakterystyczna osobowością, jednak na skutek nieporozumień na tle artystycznym drogi legendarnej grupy i wokalisty rozeszły się. W związku z tym równocześnie działają dwa zespoły Kat, z tym że jeden z nich podkreśla aktualną współpracę z Kostrzewskim.

Początki grupy Kat & Roman Kostrzewski sięgają roku 2004. Muzyka, jaką wykonuje zespół najczęściej określana jest jako trash metal, choć z pewnością wielce krzywdzące byłoby tak jednoznaczne zaszufladkowanie.  Jak dotąd Kat & Roman Kostrzewski nagrał dwie płyty. Pierwsza z nich była “Biało-czarna”, która zawierała dziesięć utworów na których zespół oparł swój koncertowy repertuar. Druga płyta ukazała się teraz, we wrześniu 2014, a koncert promujący to wydawnictwo jest pierwszym z zaplanowanych podczas trasy promocyjnej. Płyta nosi nazwę “Buk – akustycznie” i już samym tytułem intryguje. Fani Kata zastanawiają się zapewne jak ten zespół zabrzmi akustycznie. Okazja pojawia się sama – wystarczy przyjść na sobotni koncert w 2doors i przekonać się, czy zespół Kat & Roman Kostrzewski jest w stanie zaskoczyć swoich fanów.

Przed Katem wystąpi grupa SickNest mająca w składzie muzyków m.in. z Sosnowca.  Serdecznie polecamy.Początek imprezy o 19.

Bilety w cenie 38 zł (przedsprzedaż) i 48 zł (w dniu koncertu). Przedsprzedaż w Sosnowcu przy ul. Małachowskiego 24 – biuro firmy CYNAMONOWY DOM (podwórze kamienicy w której mieści się klub – brama przy klubie) oraz w sieci EMPiK.

[PP]

Bear