Już w niedzielę – VI SOSNOWIECKIE SPOTKANIE STARYCH SAMOCHODÓW

DSCN4431Już w najbliższą niedzielę (27.09.2015) Sosnowiec będzie po raz szósty gościł posiadaczy i miłośników starych samochodów.
Ta sentymentalna podróż w przeszłość na czterech kółkach stała się już tradycją. Impreza odbywa się cyklicznie, budząc coraz większe zainteresowanie zarówno kierowców jak i sympatyków staroci na czterech kółkach. Staroć to niedobre określenie dla tych często lśniących cacek, które dla miłośników starej motoryzacji są dziełami doskonałymi. Na niewielkiej powierzchni mamy zgromadzone różne roczniki, różne marki samochodów, pochodzące nie tylko z różnych epok motoryzacji, ale też z różnych systemów politycznych. Kiedy na ulicach PRL królowały Syrenki, Fiaty 126p, Fiaty 125p, Polonezy, Warszawy, Żuki, Nysę, Tarpany, czy Mikrusy w krajach zachodnich dominowały Mercedesy, Ople, Audi czy choćby Fordy. Jak mówi główny organizator imprezy Ryszard Czerwiński w tym roku spodziewane jest około 300 samochodów.
Wśród nich wiele ciekawych okazów, m.in. autobus Ogórek 9a może nawet dwa), unikalna Vołga M-21 z 1970 roku. Ciekawostką jest fakt, że jeden z uczestników przyjedzie na spotkanie samochodem Volvo, wprost z Norwegi, czyli w drodze do Sosnowca pokona około 3000 km! Spodziewane są też samochody, które wystąpiły w filmie “Gwiazdy”.
VI SSSSJak już wspomnieliśmy Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów to impreza, która powstała z inicjatywy Ryszarda Czerwińskiego. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2010 roku na parkingu Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Liczba przybyłych uczestników zaskoczyła organizatorów. Parking dosłownie pękał w szwach. Nikogo nie zdziwiło, że kolejne spotkanie odbyło się w bardziej otwartej scenerii, mianowicie na parkingu przy ul.Kresowej. Trzy ostatnie jak dotąd spotkania miały miejsce na bocznym boisku Stadionu Ludowego. Szósta impreza odbędzie się również na Stadionie Zagłębia ul.Kresowej. Podobnie jak w poprzednich latach tym razem również organizatorzy zapewnili bardzo atrakcyjny program. Nowością w tym roku jest kategoria “Debiut”, w której mogą wystartować pojazdy, które nie były prezentowane wcześniej nigdzie.
Planowany początek imprezy to godzina 9. Ci, którzy przybędą w niedzielę na stadion będą mogli prócz wspomnianych samochodów zobaczyć wiele innych atrakcji. Będzie możliwość zakupu starych części i gadżetów.

O godzinie 11:30 planowany jest wspólny przejazd ulicami Sosnowca. Uczestnicy tego niecodziennego „rajdu” udadzą się na parking przy sosnowieckim centrum handlowym Fashion House Outlet Centre.

VI Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów zakończy się o 18.00 after party w restauracji Jeff’s Katowice. Serdecznie polecamy i zapraszamy wszystkich.

Kto chciałby zobaczyć jak było rok temu temu polecamy nasze galerie na facebook.pl

Galeria nr 1

Galeria nr 2

Galeria nr 3

[PP]

Bear