Już w niedzielę – III SOSNOWIECKIE SPOTKANIE STARYCH SAMOCHODÓW

Już w najbliższą niedzielę Sosnowiec będzie po raz trzeci gościł posiadaczy i miłośników starych samochodów. Ta sentymentalna podróż w przeszłość na czterech kółkach stała się już tradycją. Impreza odbywa się cyklicznie, budząc coraz większe zainteresowanie zarówno kierowców jak i sympatyków staroci na czterech kółkach. Staroć to niedobre określenie dla tych często lśniących cacek, które dla miłośników starej motoryzacji są dziełami doskonalymi. Na niewielkiej powierzchni mamy zgromadzone różne roczniki, różne marki samochodów, pochodzące nie tylko z różnych epok motoryzacji, ale też z różnych systemów politycznych. Kiedy na ulicach PRL królowały Syrenki, Fiaty 126p, Fiaty 125p, Polonezy, Warszawy, Żuki, Nyse, Tarpany, czy Mikrusy w krajach zachodnich dominowały Mercedesy, Ople, Audi czy choćby Fordy.

Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów to impreza, która powstała z inicjatywy Ryszarda Czerwińskiego. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2010 roku na parkingu Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Liczba przybyłych uczestników zaskoczyła organizatorów. Parking dosłownie pękał w szwach. Nikogo nie zdziwiło, że kolejne spotkanie odbyło się w bardziej otwartej scenerii, mianowicie na parkingu przy ul.Kresowej. Trzecia impreza odbędzie się na Stadionie Zagłębia, również przy ul.Kresowej. Również tym razem organizatorzy zapewnili bardzo atrakcyjny program. Rejestracja uczestników (wystawców samochodów) rozpocznie się już o 8:30. Planowany początek imprezy to godzina 9. Ci, którzy przybędą w niedzielę na stadion będą mogli prócz wspomnianych samochodów zobaczyć m.in. pokaz ratownictwa drogowego  oraz wziąć udział w konkursie.

O godzinie 11:30 planowany jest wspólny przejazd ulicami Sosnowca. Uczestnicy tego niecodziennego “rajdu” udadzą się na parking przy sosnowieckim centrum handlowym Fashion House Outlet Centre. Tam przybyli goście wezmą udział w wyborach m.in. na najstarszy samochód oraz otrzymają poczęstunek.

III Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów zakończy się około 16 wspólnym klaksonem. Serdecznie polecamy i zapraszamy wszystkich.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z dwóch poprzednich spotkań.

[PP]

Bear