Janina (Nina) Kapuścik – Witek (Hamerlik) w Stacji Sosnowiec

20 września (czwartek) w Stacji Sosnowiec (ul. Teatralna 9) odbędzie się Spotkanie Sympatyków Sosnowca. Gościem specjalnym będzie Janina Kapuścik-Witek, która zaprezentuje swoją najnowszą książkę.

“Zatrzymani w sercu” to opis kilku ostatnich lat życia pisarki, która dorastała w Sosnowca, a od kilkudziesięciu lat mieszka w Olkuszu. Jednym z wątków, któremu autorka poświęca dużo miejsca jest jej poprzednia wizyta w Stacji Sosnowiec, podczas której poznała wielu Sosnowiczan z którymi utrzymuje kontakt do dziś. Dodatkowym smaczkiem wizyty będzie to, że Pani, że właśnie w czwartek Pani Nina kończy osiemdziesiąt lat, będzie więc okazja do złożenia okolicznościowych życzeń.

Wcześniej autorka zasłynęła w Sosnowcu napisaniem powieści “Miłość Basi” i “Robert i Izabela”, których akcja dzieje się w Sosnowcu. Ma na koncie też nowelę “Znajda” oraz wiele wierszy.

Oczywiście podczas spotkania będzie można nabyć najnowszą książkę w cenie 38 zł oraz uzyskać osobistą dedykację od autorki. Będzie też okazja do wspólnej pamiątkowej fotografii. Przewidujemy też losowanie publikacji ufundowanych przez Urząd Miejski. Początek spotkania o godzinie 18. Wstęp wolny.

Gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Krzysztof Wałecki, Paweł Nalepa, Magdalena Boczkowska, Robert Krzysztofik, Edyta Ostojak, Sebastian Węgrzyn, Zbigniew Podsiadło, Michał Czernecki, Wojciech Leśniak, Michał Góral, Arienne Dorothea Agnoletto, Stefan Wacław Bielecki, Jacek Rykała, Rafał Bryła, Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Artur Ptasiński, Mieczysław Klein, Dariusz Nawrot, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Janina Kapuścik-Witek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Małgorzata Saniak, Martyna Bierońska, Paweł Duda, Mariusz Grząba, Dariusz Wrona, Sebastian Steć, Szczepan Łach, Józef Gałeczka, Leszek Baczyński, Grzegorz Onyszko, Tomasz Służałek, Dariusz Szczubiał, Marian Kardas, Zbigniew Zarzycki, Jarosław Szopa, Wojciech Jaroszewski, Krzysztof Kasprzyk i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec oraz o jego żywych legendach, o historii browarów sosnowieckich, o fenomenie muzyki Ska w Sosnowcu, o 100-leciu AKS Górnik Niwka, o pracy aktora filmowego, poznaliśmy losy Basi i Izabeli na tle sosnowieckich realiów, o sukcesach sosnowieckiej koszykówki, o rozwoju Sosnowca, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o Powstaniu Styczniowym w Sosnowcu, o aktorce Belli Darvi, o Zamku Sieleckim, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o zespołach V-2 i Oddział Zamknięty, o świecie opery, o Kopalni Sosnowiec, o Maczkach w latach międzywojennych, o sosnowieckich ewangelikach, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzeniec”, „Puder i pył”, “Rutka” i „TAL”, a także o cerkwiach sosnowieckich, największych sukcesach Płomienia Milowice i sportach walki.

Jak zwykle podczas Spotkania Sympatyków Sosnowca będzie okazja do zadawania pytań oraz do zrobienia pamiątkowych fotografii z gościem. Polecamy. Początek imprezy o godzinie 18. Wstęp wolny.

[PP]

Bear