Janina (Nina) Kapuścik – Witek (Hamerlik) w bibliotece

7W czwartek 15 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul.Zegadłowicza 2) odbędzie się kolejne spotkania literackie. Gościem będzie Janina (Nina) Kapuścik-Witek (Hamerlik), autorka powieści “Miłość Basi” i “Robert i Izabela”, których akcja dzieje się w Sosnowcu.

Podczas czwartkowego spotkania będziemy rozmawiać o twórczości Pani Niny, na którą oprócz prozy składają się wiersze i haft. Pani Nina wspominała będzie lata spędzone w Sosnowcu. Będziemy próbowali wspólnie odszukać miejsca opisane w jej powieściach. Być może usłyszymy też fragmenty powieści “Miłość Basi” i “Robert i Izabela”. W tle podziwiać będziemy ciekawe zdjęcia. Będą to fotografie z lat PRL, w których to latach toczą się akcje powieści. Będzie okazja zadawać pytania i zrobić sobie wspólne zdjęcie z autorką. Można też będzie zakupić książki Pani Niny i otrzymać osobistą dedykację.

Przypomnijmy, że o Pani Ninie pisaliśmy już na naszych łamach. Artykuł “Nina, która pisze książki o Sosnowcu…” cieszył się dużym powodzeniem i doczekał się licznych przedruków. Dla tych wszystkich, których urzekła twórczość i osoba Pani Niny czwartkowe spotkanie jest świetną okazją do poznania jej osobiście. Dodajmy, że Pani Nina mieszka w Olkuszu, więcj warto wykorzystać okazję by się z nią spotkać w Sosnowcu.

Początek o godzinie 11. Wstęp wolny. Polecamy.

[PP]

Bear