Janina (Nina) Kapuścik – Witek (Hamerlik) w bibliotece

nina-37W środę 26 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej (oddział ul.Grota-Roweckiego) odbędzie się spotkania literackie. Gościem będzie Janina (Nina) Kapuścik-Witek (Hamerlik), autorka powieści “Miłość Basi” i “Robert i Izabela”, których akcja dzieje się w Sosnowcu.

Podczas środowego spotkania będziemy rozmawiać o twórczości Pani Niny, na którą oprócz prozy składają się wiersze i haft. Pani Nina wspominała będzie lata spędzone w Sosnowcu. Będziemy próbowali wspólnie odszukać miejsca opisane w jej powieściach. Być może usłyszymy też fragmenty powieści “Miłość Basi” i “Robert i Izabela”. Będzie okazja zadawać pytania i zrobić sobie wspólne zdjęcie z autorką. Można też będzie zakupić książki Pani Niny i otrzymać osobistą dedykację.

Przypomnijmy, że o Pani Ninie pisaliśmy już na naszych łamach. Artykuł “Nina, która pisze książki o Sosnowcu…” cieszył się dużym powodzeniem i doczekał się licznych przedruków. Dla tych wszystkich, których urzekła twórczość i osoba Pani Niny środowe spotkanie jest świetną okazją do poznania jej osobiście. Dodajmy, że Pani Nina mieszka w Olkuszu, więc warto wykorzystać okazję by się z nią spotkać w Sosnowcu.

Początek o godzinie 16. Wstęp wolny. Polecamy.

[PP]

Bear