Janek ma głos!!!

Właśnie ukazał się pierwszy numer nowego czasopisma kulturalnego „Janek ma głos”. Informator kulturalny Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu, bo taki podtytuł ma nowy produkt ma na celu przede wszystkim propagowanie imprez organizowanych przez sosnowiecki klub.  „Janek ma głos” to też miejsce, gdzie prezentowani będą artyści związani z Klubem im. Jana Kiepury.

Informator ukazywał będzie się w cyklu dwumiesięcznym.  „Janek ma głos” jest pismem bezpłatnym, dostępnym na terenie Sosnowca, najczęściej będzie można go spotkać w miejscach związanych i kulturą i rozrywką.

W pierwszym numerze przeczytać możemy niezwykle ciekawy wywiad z Karolem Bondarenko, artystą malarzem, sosnowiczaninem, którego prace mogliśmy niedawno obejrzeć w Klubie im. Jana Kiepury.  Innym artykułem, który jak mniemam otwiera pewien cykl: „Oni tworzą Klub” jest przedstawienie Młodzieżowej Akademii Teatralnej.  W kolejnych artykułach możemy przeczytać kilka ciekawostek z życia patrona klubu, przede wszystkim o jego fascynacji sportem, a w szczególności piłką nożną oraz o kwietniowym Międzynarodowym Festiwalu Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej.  Jednym z najciekawszych fragmentów dwumiesięcznika „Janek ma głos” jest wywiad z Katarzyną Groniec. Piosenkarka ta wystąpiła w Klubie Kiepury w lutym, podczas koncertu walentynkowego.

Serdecznie polecamy lekturę Informatora „Janek ma głos”. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych numerów pisma, a znając kompetencję, pasję i wielką miłość do naszego regionu Piotra Krawczyka (redaktora prowadzącego) możemy być spokojni o to, że każdy kolejny „Janek ma głos” będzie lepszy i sosnowiecki periodyk zyska duże grono czytelników.

[PP]

Bear