IX Festiwal Reggae w Parku im. Jacka Kuronia

Plakat regeW sobotę 29 sierpnia w Parku im. Jacka Kuronia w sosnowieckim Kazimierzu Górniczym odbędzie się IX Festiwal Reggae. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie brytyjski zespół Chainska Brassika oraz polski Habakuk.

Ta coroczna impreza organizowana jest tradycyjnie przez Miejski Dom Kultury „Kazimierz” i ma już swoich wiernych sympatyków. Fani muzyki spod znaku reggae, ska i dub od lat licznie uczestniczą w koncertach oraz przy okazji zwiedzają jedno z najpiękniejszych sosnowieckim miejsc relaksu i rekreacji.
W tym roku plan koncertów przedstawia się następująco:
16:00 – Dżentelmenels
17:30 – Rootzmans
19:00 – Habakuk
20:30 – Chainska Brassika.

Szczególnie polecamy koncert o 19:00. Obchodząca w tym roku 25 lecie istnienia grupa Habakuk to doskonale znany polskim fanom gatunku zespół z Częstochowy. Szerokiej publiczności kojarzą się z płytą “A ty siej” z 2007 roku zawierającą utwory Jacka Kaczmarskiego, z której utwory “Źródło” i “Mury” mocno zaistniały w mediach. Koncerty zespołu Habakuk to zawsze muzyczna uczta w klimacie reggae.

Naszym zdaniem warto nie tylko zapoznać się z twórczością Habakuk, ale także zobaczyć inne koncerty oraz pozostałe propozycje podczas IX Festiwalu Reggae w Parku w Kazimierzu Górniczym. Polecamy i przypominamy, że początek imprezy o godzinie 16, ale park czynny jest całodobowo więc warto pojawić się tam już rano. Wstęp wolny.

[PP]

Bear