Inspiracje sosnowieckie w Muzeum Miejskim

Jeszcze do 29 kwietnia w Muzeum Miejskim w Sosnowcu można podziwiać wystawę zatytułowaną „Inspiracje sosnowieckie”. Wystawa jest efektem wieloletniej współpracy pomiędzy sosnowieckim muzeum, a artystami plastykami, wywodzącymi się głównie z Zagłębia Dąbrowskiego.  Są tu przestawione efekty plenerów organizowanych przez miasto Sosnowiec.

W kilku dużym salach muzeum możemy oglądać  prace takich twórców jak Zbigniew Zdziennicki, Tadeusz Drążkiewicz, Jacek Rykała, Stanisław Gawron, Ewa Jędryk-Czarnota, Ryszard Twardoch, Jacek Rykała, Janusz Karbowniczek, Paweł Więcławek, Paweł Dusza, Andrzej Czarnota oraz wielu innych.

Eksponaty wykonane są w różnych technikach. Przeważają obrazy olejne , pastele i fotografie, ale są też grafiki. Wiele prac przedstawia doskonale znane elementy architektury Sosnowca: Sezam, Katedrę, Park Sielecki, czy ul.Modrzejowską. Najczęściej fotografowanymi i malowanymi obiektami przedstawionymi na tej wystawie jest cerkiew oraz kościółek kolejowy.

To pierwsza z dwóch sosnowieckich wystaw, które premierę mają w tym miesiącu. Już od 28 marca będzie można zwiedzać wystawę zatytułowaną „Archeologia Sosnowca”. Za obydwie wystawy serdecznie zapraszamy.

[PP]

Bear