II Dzień Korzeńca – Szukamy śladów Talu – czyli spacer miłośników prozy Zbigniewa Białasa

Po ubiegłorocznym sukcesie spaceru śladem prozy Zbigniewa Białasa również w tym roku zapraszamy na niezwykły spacer. Tym razem prześledzimy losy i okolice w których poruszał się Paweł Grzeszolski, bohater powieści “Tal”. Podobnie jak w roku ubiegłym spacer poprowadzą Tomasz Grząślewicz (I Like Zagłębie) oraz Grzegorz Onyszko (PTTK  Sosnowiec). Pierwszy z przewodników będzie nas raczył cytatami z powieści “Tal”, drugi z nich opowie o kontekście historycznym miejsc ujętych w książce.

Spacer odbędzie się 29 czerwca, czyli dokładnie w rocznicę znalezienia głowy powieściowego Alojzego Korzeńca, bohatera powieści “Korzeniec”, oczywiście również autorstwa Zbigniewa Białasa. Przewidywana trasa: Start Pogoń Kościół św. Tomasza Apostoła (zbiórka o godzinie 17) – Orla – Bracka – Lwowska – Rybna – Racławicka – Nowopogońska – Park Sielecki – Bulwar Czarnej Przemszy – Sąd Rejonowy.

Organizatorem imprezy jest I Like Zagłębie wraz z sosnowieckim PTTK Oddział im. A. Janowskiego oraz portal 41-200.pl. Zapraszamy.  Udział w spacerze jest dobrowolny i na własne ryzyko. W czasie wycieczki obowiązuje ubiór i obuwie turystyczne. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu, uczestnicy zadania ubezpieczają się we własnym zakresie, członkowie PTTK mają ubezpieczenie w ramach opłaconej składki członkowskiej za 2018 r. Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym przewodnik.

[PP]

 

Bear