Geniusz zaklęty w fotografii w Artkwarium w piątek!

W piątek (07.07) o godzinie 20 odbędzie się pierwszy pokaz filmów poświęconych fotografii zatytułowany “Geniusz zaklęty w fotografii”. Będzie to pierwsze z sześciu planowanych spotkań opatrzonych komentarzem. Filmy prezentowały będą historię fotografii w pigułce zarówno jeśli chodzi o technikę jak i  o wybitnych ludzi ją tworzących.

Artkwarium (ul. 3 Maja 1, Plastry Miodu) to nowe miejsce na kulturalnej mapie stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Uroczyste otwarcie nastąpiło zaledwie przed tygodniem, a już wiem o kilku ciekawie zapowiadających się imprezach kulturalnych, m.in. literackich. Obiecujemy w najbliższych dniach powrócić do tego tematu bardziej szczegółowo.

W piątek oprócz filmu  prócz wspomnianej projekcji filmu będzie można podziwiać znajdujące się w galerii prace wybitnego sosnowieckiego artysty Zbigniewa Podsiadło. Przypomnijmy, że Zbigniew Podsiadło jest doskonale znany w środowisku artystycznym nie tylko Sosnowca. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, a także laureatem wielu międzynarodowych i krajowych nagród. Od ponad 40 lat z powodzeniem prezentuje swoje prace w galeriach na całym świecie. Za swoją działalność otrzymał od ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Polecamy imprezę. Wstęp wolny.

[PP][fot.Artkwarium]

Bear