GA-GA/Zielone Żabki, De Łindows i Kohout Plasi SMRT w 2doors!

Występ zespołu GA-GA w Jarocinie w 1992 roku transmitowany na żywo w telewizji publicznej zmienił podejście do muzyki wielu młodych wówczas ludzi. Niejeden z nich po raz pierwszy zobaczył w telewizji polską odmianę punk rocka, surową, często wręcz prostą zarówno w tekście, jak i w jego przesłaniu. GA-GA zagrała i zaśpiewała zaledwie kilka piosenek, w których część tekstów była improwizowana.

Zespół z Jawora na lata wszedł do świadomości muzycznej całego pokolenia, niestety nie udało się to przełożyć na sukces komercyjny, czy choćby na popularność w stacjach radiowych. GA-GA pozostała zespołem niszowym.

Ale GA-GA nie wzięła się znikąd. Wcześniejsze wcielenie “Smalca” muzyka i wokalisty GA-GI to zespół Zielone Żabki – prawdziwa legenda polskiej sceny punk. Zielone Żabki w świadomości słuchaczy funkcjonują przede wszystkim jako zespół grający utwór “Kultura”.  Po latach obydwa projekt “Smalca” połączono w jeden twór i aktualnie koncertują jako GA-GA Zielone Żabki.

Koncert odbędzie się w piątek 28 listopada sosnowieckim klubie 2doors (ul. Małachowskiego 24) obok GA-GA Zielone Żabki wystąpi grupa De Łindows i czeski Kohout Plasi Smrt. Początek koncertu o godzinie 20. Klub muzyczny czynny od 19. Bilety w cenie 17 zł w przedsprzedaży i 22 zł w dniu koncertu. Serdecznie polecamy.

[PP]

Bear