Franciszek Wszołek gościem Sympatyków Sosnowca

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się imprezy pod hasłem Spotkanie Sympatyków Sosnowca organizowane w restauracji Stacja Sosnowiec (ul.Teatralna 9). W najbliższy piątek (20.03) odbędzie się już czwarta edycja imprezy.

W poprzednich trzech spotkaniach w charakterze gości honorowych wzięli udział Anna Szczęsna–Urgacz, Janusz Osiński, Tomasz Kostro, Czesław Gałka, Zbigniew Leraczyk i Zbigniew Białas. Tym razem gościem specjalnym będzie człowiek niezwykle zasłużony dla sosnowieckiego sportu, były prezes Zagłębia Sosnowiec Franciszek Wszołek. Pan Franciszek, pomimo iż jest osobą bardzo zajętą zgodził się na spotkanie z mieszkańcami Sosnowca dzięki namowom prezesa Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego Dariusza Jurka.

Niech nikogo nie zmyli fakt, że Pan Wszołek kierował klubem sportowy, nie znaczy wcale, że nasze rozmowy będą przebiegać wyłącznie wokół tematu sportu. Nic bardziej mylnego. Pan prezes jest prawdziwym człowiekiem renesansu, byłym wiceministrem, człowiekiem który znał osobiście Jana Kiepurę, a nawet gościł w jego domu w USA. Franciszek Wszołek chętnie będzie wspominał w jaki sposób kiedyś ściągano piłkarzy do sosnowieckiego klubu, ile wynosiła premia dla piłkarzy za zdobycie Pucharu Polski. Z pewnością dowiemy się też o jego relacjach z ówczesnym “pierwszym” i czy w plotkach, że Edward Gierek faworyzował Zagłębie jest jakaś prawda, czy może to tylko legenda.

Zgodnie z tradycją imprez w Stacji Sosnowiec tym razem również będzie można podziwiać pokaz slajdów. Będą to głównie zdjęcia z archiwum Pana Wszołka.

Spotkanie Sympatyków Sosnowca to też okazja do zakupu lub wymiany ciekawych książek i staroci związanych z naszym miastem. Podczas piątkowego spotkania będzie też okazja poznać wielu ciekawych ludzi z bardzo różnych dziedzin życia kulturalnego w Sosnowca.

Początek Spotkania Sympatyków Sosnowca o godzinie 18, warto jednak zajrzeć troszkę wcześniej. Polecamy.

[PP]

Bear