Fonogon i Meteor zagrają w VHS

30 grudnia w sosnowieckim klubie muzycznym VHS (ul.Małachowskiego 24) będzie miało miejsce ciekawe wydarzenie muzyczne. Pojawią się na scenie liczni wykonawcy, a popłyną z niej niebanalne dźwięki…

Jako pierwszy zaprezentuje się zespół Fonogon, muzyczny, nieszablonowy projekt rodem z naszego miasta, który charakteryzuje się ambitną nutą wydobytą z licznych, nierzadko niekonwencjonalnych instrumentów. Podczas koncertów muzycy często wymieniają się “za sterami” poszczególnych instrumentów powodując dodatkowe pozytywne zamieszanie. Fonogon tworzą Martyna Gołębiowska, Bartosz Haładus, Grzegorz Stępień,  Robert Strzała, Piotr Rafał Pająk Jeziorko, Adrian Gryń i Wojciech Gołębiowski.

Gdy umilkną już ostatnie dźwięki Fonogonu na scenę wejdzie Meteor. Zespół w składzie Rafał Miciński, Marcin Kin, Robert Maślak i Edyta Ostojak dał się już poznać grając kilka miesięcy temu w pobliskiej Księgarni. Muzyka w twórczości grupy jest równi niebanalna jak i teksty. Lepiej nie próbować zaszufladkować tej twórczości, gdyż może się okazać to zgubne. Zespół jest młody, świeży, ma mnóstwo ciekawych pomysłów i na dobrą sprawę z każdym kolejnym koncertem może zabrzmieć inaczej niż podczas poprzedniego występu. Są tu pozytywne dźwięki z czasów, gdy dobra muzyka pojawiała się jeszcze w stacjach radiowych. Taka pozytywna tęsknota za latami 80. słyszalna jest tu na każdym kroku, a polskojęzyczne teksty sprawiają że zapominamy o otaczającej nas rzeczywistości i wpadamy w muzyczny trans.

Wstęp 10 zł. Początek imprezy o 20.

[PP]

 

Bear