Filmofonia. Koncert piosenek filmowych

16 czerwca o godzinie 18 w Teatrze Zagłębia rozpocznie się wyjątkowy koncert. Filmofonia to koncert piosenek filmowych, które znamy z czasów świetności światowego kina.

Czy o kinie można śpiewać? Można. Można też tańczyć. Zapraszamy na rewiową opowieść utkaną z filmowych piosenek. A skoro w filmach zawsze odbijały się czasy i historia, to będzie to także opowieść o nas samych. O naszych radościach, tęsknotach, marzeniach ale też o naszych obawach. Przeniesiemy się wspólnie w czasy, gdy kino było jeszcze młode – w lata 20 i 30 XX wieku. W czasy kabaretów, tańców, zadymionych kawiarni. W czasy nieskrępowanej zabawy ale też przeczucia, że historia może nas zaraz zaskoczyć. Pomogą nam w tym utwory znane zarówno z polskich jak i zagranicznych filmów, tj.: „Santa Lucia”, „Lili Marleen” czy piosenki Henryka Warsa.

Na scenie wystąpią: Agnieszka Bieńkowska, Beata Deutschman, Małgorzata Saniak-Grabowska, Mirosława Żak, Przemysław Kania, Krzysztof Korzeniowski, Tomasz Kocuj i Tomasz Muszyński. Opiekę reżyserską sprawuje Jacek Jabrzyk. Za opracowanie muzyczne odpowiada Ewa Zug.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie teatru i online na stronie.

Bear