Farben Lehre w 2doors w piątek 12.06.2015!

Farben Lehre to zespół, który swój początek datuje na rok 1986. Powstali w Płocku, jak większość młodych zespołów w tamtych latach pierwsze próby przeprowadzali w garażu. Pomysłodawcami powstania kapeli był wokalista Wojtek Wojda i pierwszy perkusista grupy Marek Knap. Pierwszy koncert odbył się w miejscowym liceum.

Młody zespół starał się dużo koncertować, grał nie tylko w kraju, ale też za granicą. W 1990 roku zostali nagrodzeni na festiwalu w Jarocinie, co przyspieszyło długo oczekiwany debiut płytowy. Krążek „Bez pokory” zawierał utwory świeże i melodyjne nawiązujące stylem do najlepszych kapel gatunku punk rocka. Kolejne krążki „My maszyny”, „Samo życie”, „Insekty”, „Zdrada”, archiwalna „Garażówka”, „Atomowe zabawki”, „Pozytywka”, „Farbenheit”, „Snukraina”, „Ferajna” i ostatnia jak dotąd płyta z kompozycjami zespołu „Achtung 2012” umacniały pozycję Farben Lehre na rodzimym rynku muzycznym. W grudniu 2013 roku zespół nagrał płytę „Projekt Punk”. Jest to składanka utworów współtworzących historię polskiej muzyki alternatywnej, podziemnej i punkowej po prostu. Znalazły się na tej płycie kawałki takich grup jak Defekt Muzgó, Dezerter, Tilt, Kryzys, Armia, Brak, Rejestracja, WC, Moskwa w interpretacjach Wojciecha Wojdy i reszty.
Dziś Farben Lehre to zespół niemal trzydziestoletni, choć ich muzyka nadal wydaje się młodzieńcza.
Zadziorne teksty do świetnie skomponowanych melodii tworzą razem niepowtarzalny klimat. Farben Lehre na koncertach nadal prezentuje się świetnie, wyzwala ze słuchaczy mnóstwo pozytywnej energii. Przekonali się o tym wszyscy, który widzieli ten zespół podczas koncertu z okazji ubiegłorocznych Dni Sosnowca. Dwa miesiące temu ukazała się biografia zespołu zatytułowana “Bez pokory”

Farben Lehre wystąpi 12 czerwca w sosnowieckim klubie muzycznym 2doors (ul.Małachowskiego 24). Wcześniej zagra dąbrowska grupa Pogoria. Bilety w dniu koncertu w cenie 30 zł. Polecamy. Początek imprezy o 19.

[PP]

Bear