Eshee zaśpiewa na urodzinach South City Rap w Pod Spodem

W piątkowy wieczór (27.06) w sosnowieckim klubie “Pod Spodem” (ul.Mościckiego 14) odbędą się pierwsze urodziny South City Rap. Jednym z wykonawców będzie Eshee, którego poprosiliśmy o kilka słów specjalnie dla naszych czytelników.

-Wystąpisz w piątkowym koncercie w Pod Spodem. Impreza odbędzie się z okazji pierwszych urodzin South City Rap. Czy sądzisz, że w naszym regionie jest dużo zdolnych raperów?

-W naszym rejonie jest dużo zdolnych raperów, o czym świadczy sam fakt, że przez pierwszy rok koncertów pod szyldem SCR wsparło nas ponad 40-tu wykonawców. Coraz więcej młodych ludzi chwyta za mikrofon i prezentuje swoją twórczość, a większość z nich jest naprawdę na dobrej drodze, aby osiągać sukcesy w muzyce.

-Zauważyłem, że świetnie czujesz się śpiewając do muzyki na żywo z prawdziwymi instrumentami. Większość wykonawców z tego gatunku woli chyba sample, gramofony i przetworzone dźwięki?

-Lubie wszelkiego rodzaju inicjatywy związane z kulturą, zarówno muzyczne jak i wizualne. To fakt, że niewielka ilość artystów podejmuje współpracę z “żywymi instrumentami” ale zdarzają się ludzie, którzy zrobili w ten sposób coś wyjątkowego. Doskonałym przykładem takiej współpracy są Bisz/B.O.K. “Wilk Chodnikowy” to świetna i bardzo mądra płyta.

Śpiewasz po polsku o tym co lubisz, jak spędzasz wolny czas, kogo szanujesz. Do kogo kierujesz swoje piosenki?

-W swoich kawałkach poruszam często temat otaczającej mnie rzeczywistości, tego co lubię, co mnie boli, mówię o tym co obserwuję na co dzień. Nie szukam na siłę odbiorców, lecz liczę na to, że moja muzyka trafi do grona ludzi myślących podobnie do mnie i w podobny sposób postrzegających otaczający nas świat. Jeśli chodzi o osoby przeze mnie podziwiane to długo by wymieniać. Na pewno są to Peja, Pih, duet WSRH, Wojtek Sokól czy reprezentanci młodego pokolenia, ZBUKU i Gruby Mielzki bo ich muzyka naprawdę mi siada. Z okolicznych reprezentantów na pewno jest to Luks Mamilion i Kamel.

-Muzyka hip-hop, czy też rap jest często porównywana pod względem mentalnym i społecznym do muzyki punk rockowej z lat 80. Atmosfera podziemnych koncertów, mnóstwo improwizacji, znakomity kontakt z publicznością. Czy w jest niej miejsce na zaangażowane teksty np. polityczne, czy społeczne?

-Zdecydowanie tak. Tematy polityczne i społeczne są często poruszane, tak samo jak krytyka w strone obecnych mediów. I nie jest to kwestia tego, że rap nie ma w mediach miejsca, a raczej tego, kto i w jaki sposób jest przez nie promowany. To też w programach typu “Wybij się” raczej nie znajdziemy artystów, którzy mają pojęcie o tym jak powstawała ta kultura i na czym jest oparta.

-Masz jakiś wzór muzyczny do którego dążysz?

-Do bycia niezależnym i wykształcenia własnego, niepowtarzalnego stylu. Jeśli chodzi o wzory to raczej tylko pod względem moralnym, bo muzycznie mam zamiar kroczyć swoją ścieżką.

-W muzyce jaką wykonujesz jest pozytywne to, że jak ktoś się uprze to nie musi ponosić dużych kosztów aby zaistnieć. Nawet w naszej okolicy jest sporo miejsc gdzie ktoś z publiki może wejść na scenę i się zaprezentować. Czy to może być powód dużej popularności rapu wśród młodzieży?

-Pozwolę sobie zacytować Zeusa: “Zdarzyło mi się zagrać koncert a potem dopłacić cash”. Często na koncerty wyjazdowe sami pokrywaliśmy koszty transportu. Dalej pokrywamy. Czasem trzeba zapłacić za cała ekipę, bo czasy są jakie są, ale najważniejsze jest wzajemne wsparcie. Dla tych kilku chwil na scenie naprawdę warto wyłożyć kilka groszy i pokonać dziesiątki kilometrów, żeby przez chwilę zapomnieć o wszystkim i poczuć się wolnym.

-Widziałem Twój teledysk do piosenki “Lubię”. Czy planujesz w najbliższym czasie nakręcić nowe wideo?

-To tylko OneShot Jeśli chodzi o teledyski to w planach jest nowy klip do numeru American Dream pochodzącego z projektu Jasna Strona Miasta, który realizuję wspólnie z moim przyjacielem Siatą, którego serdecznie pozdrawiam. Czekamy teraz tylko na mix i mastering nagranego już numeru, a potem ruszamy na plan zdjęciowy.

-Jak zachęciłbyś czytelników 41-200.pl do przyjścia na piątkowy koncert?

-No nie wiem <hahaha>. Może powiem tylko tyle, że będzie dobra impreza z dobrym zagłębiowskim rapem. Wbijajcie, bo warto. Pozdrawiam wszystkich. Salut OCS Cartel!

-Dzięki wielkie.

My również polecamy piątkową imprezę w Pod Spodem i podajemy przewidywalny “rozkład jazdy”:

19.00 – Bandi
19.30 – Ru\Pa3.14\Golda
20.00 – Eloka
20.30 – Fama
21.00 – Eshee
21.30 – Siata WSC

Początek imprezy o 19. Wstęp tylko 5 zł. Zapraszamy wszystkich fanów dobrej zabawy.

[PP]

Bear