“Dzieje ewangelików w Sosnowcu i Zagłębiu Dąbrowskim” – promocja książki

Sosnowieckie muzeum miejskie (ul.Chemiczna 12) będzie po raz kolejny świadkiem przyjścia na świat nowej książki. Tym razem będzie to wspólna praca dwóch sosnowieckich pasjonatów historii Grzegorza Onyszko i Pawła Nalepy. Tytuł publikacji “Dzieje ewangelików w Sosnowcu i Zagłębiu Dąbrowskim” mówi wiele o jej treści, z całą pewnością jedna czytelnik znajdzie tak wiedzę dotychczas trudno dostępną.

Grzegorz Onyszko znany z autorskich spacerów po Sosnowcu, członek PTTK, Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego i Fundacji Brama Cukermana. Jest również autorem licznych publikacji o historii Zagłębia Dąbrowskiego. Paweł Nalepa to doktorant chemii oraz przewodnik sosnowieckiego oddziału PTTK, znany jest też z tego, że jest opiekunem sosnowieckiego zabytkowego kościoła ewangelickiego pw. św. Jana.

Promocja książki odbędzie się 28 grudnia tj. w czwartek. Początek zaplanowano na godzinę 18. Jej przebieg zapowiada się na szczególnie uroczysty, gdyż prócz autorów Grzegorza Onyszko i Pawła Nalepy imprezę uświetnią swą obecnością m.in. dr Jerzy Sojka, który opowie w co wierzą ewangelicy oraz ks. dr Adam Malina, który przedstawi uczestnikom spotkania ewangelizm w sposób niestandardowy. Będą też kolędy w wykonaniu mysłowickiego chóru Jubilate Deo.

Serdecznie polecamy i w imieniu organizatorów zapraszamy. Wstęp wolny.

[PP]

 Wszelkie prawa zastrzeżone. 25 grudzień 2017.

Bear