Dżem, Myslovitz i inni zagrają 3 maja w Sosnowcu!

Plakat PowstaniaSosnowiec pamięta o Powstańcach Śląskich. Nic dziwnego, nasze miasto było naturalnym zapleczem dla powstańców, tutaj okresowo mieścił się sztab dowodzenia, tu przybywali ranni, tu zgłaszali się ochotnicy z całej Polski, którzy chcieli wesprzeć powstańców. Dlatego naturalnym jest, że to właśnie w Sosnowcu odbędzie się wielki plenerowy koncert ku czci Powstańców Śląskich. Impreza usytuowana jest na parkingu przed Urzędem Miasta (ul.Zwycięstwa 20) i rozpocznie się o godzinie 19:00 3 maja, w 95 rocznicę wybuchu walk III Powstania Śląskiego.

Podczas wtorkowego koncertu zobaczymy takie gwiazdy jak Dżem, Myslovitz, Miuosh, Piotr Kupicha, Maciej Lipina i Kasia Grzesiek.

Zespół Dżem to legenda polskiej sceny muzycznej. Przez lata jego charyzmatycznym liderem był Ryszard Riedel. Ze względu ze zły stan zdrowia Riedla  za mikrofonem stanął najpierw Jacek Dewódzki, a następnie po kilku latach Maciej Balcar, który jest frontmanem do dziś. Podczas niedawnego koncertu w ramach Wojewódzkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się na Górce Środulskiej zespół Dżem oklaskiwały tysiące melomanów. Początek koncertu o 19.

Miuosh to wokalista i producent muzyczny z nurtu rap. Swoją karierę rozpoczął od występów w zespole Projektor. Dziś skupia się przede wszystkim na karierze solowej, choć nie gardzi także współpracą z innymi muzykami z nurtu rap i hip-hop. Jego muzykę można usłyszeć na wielu składankach. Ma dość ułatwione zadanie, gdyż prowadzi wytwórnię płytową. Miuosh awizowany jest na godzinę 20.

Piotr Kupicha to wokalista i gitarzysta znanej przed laty grupy Feel. Dzięki sukcesom tego bandu Piotr Kupicha stał się w niektórych kręgach osoba bardzo popularną. Od kilku lat prócz występów z zespołem Fell prowadzi karierę solową.

Maciej Lipina to wokalista, gitarzysta, znany z zespołu Ścigani. Jest także odtwórcą głównej roli w spektaklu o Ryszardzie Riedlu – “Skazany na bluesa”.

Kasia Grzesiek to uczestniczka i finalistka czwartej edycji Must Be the Music. Jest uważana za jedną z najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych młodych polskich wokalistek.

Myslovitz największe swoje dotychczasowe sukcesy święcił w czasie, gdy jego wokalistą był Artur Rojek. Po odejściu Rojka, które było szokiem zarówno dla fanów grupy jak i dla samych muzyków, Myslovitz podjął współpracę z dotychczasowym wokalistą zespołu Snowman Michałem Kowalonkiem. W ostatnich latach trudno doszukać się hitów na miarę “Długość dźwięku samotności”,  „Z twarzą Marilyn Monroe” i „Peggy Brown”, ale dajmy szansę, być może muzycy z sąsiednich Mysłowic wrócą znów na czołówki list przebojów. Przewidywana godzina rozpoczęcia koncertu tego zespołu to 22.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy i polecamy tę imprezę. Wstęp wolny.

[PP]

 


Bear