Dwie Anny, czyli koncert na dziedzińcu Zamku Sieleckiego

W niedzielę 8 lipca o godzinie 17 na dziedzińcu Zamku Sieleckiego (Sosnowieckie Centrum Sztuki, ul. Zamkowa 2) odbędzie się ciekawie zapowiadający się koncert. Na scenie pojawi się solistka Opery Śląskiej w Bytomiu oraz grupy Fourmat Gabriel Aleksandra Stokłosa. Wraz z towarzyszącym jej zespołem wykona utwory z repertuaru Anny German i Anny Jantar.

Obie znakomite nieżyjące już od lat wokalistki na trwałe wpisały się w naszą kulturę. Anna German, pomimo iż od jej śmierci minęło już ponad 35 lat nadal ma rzesze swoich starych fanów, a film biograficzny sprzed kilku lat przysporzył jej całe pokolenie kolejnych sympatyków jej twórczości. Twórczość Anny Jantar jest dziś również żywa. Ta tragicznie zmarła w katastrofie lotniczej w 1980 roku artystka pozostawiła po sobie liczne przeboje funkcjonujące w zbiorowej świadomości Polaków. Nie ma chyba naszego rodaka który nie znałby hitów “Tyle słońca w całym mieście”, “Żeby szczęśliwym być” czy tragiczna w swej wymowie w kontekście późniejszych zdarzeń piosenka “Nic nie może wiecznie trwać”. Czy te utwory usłyszymy w niedzielę? Tego nie wiemy, wiemy jednak, że zapowiada się niemała uczta muzyczna, która zadowoli nawet wybredne gusta.

Podczas koncertu Aleksandrze Stokłosie towarzyszyć będą muzycy: Gabriel Koszela – obój, Jacek Gwizdon – wiolonczela, Ronald Tuczykont – kontrabas, Tomasz Picz – akordeon oraz Klaudiusz Jania – fortepian.

Polecamy. Wstęp wolny. W przypadku niepogody występ planowany jest wewnątrz zamku wówczas wstęp odbywał będzie się za okazaniem bezpłatnej wejściówki, w którą warto zaopatrzyć się wcześniej w Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki.

[PP]

Bear