Czołgi, armaty, film i sztuczne ognie, czyli 8 Maja w Sosnowcu (program)

W piątek 8 maja w okolicach Urzędu Miasta odbędą się główne obchody przypadającej na ten dzień 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. W tym roku impreza połączona będzie z obchodami Dnia Strażaka.

Już w godzinach porannych na parkingu przy Alei Zwycięstwa rozpoczną się pokazy militarne. Organizatorzy zapowiadają, że wezmą w nich udział grupy rekonstrukcyjne, podziwiać będzie można też sprzęt wojskowy. Oprócz broni indywidualnej takiej jak karabiny do obejrzenia będą też moździerze i armaty, a także samochody wojskowe i czołgi, co powinno szczególnie ucieszyć najmłodszych. Wszystko to w godzinach 10-15.

O godzinie 16 zapowiadane są Uroczyste obchody Dnia Strażaka. Tu także nie powinno zabraknąć atrakcji dla widzów.

Wieczorem o godzinie 20 planowana jest emisja znanego filmu w reżyserii Q. Tarantino (w rolach głównych Ch. Waltz i B. Pitt). Film opowiada historię oddziału złożonego z amerykańskich żydów, którego zadaniem jest sianie paniki na tyłach oddziałów niemieckich.

Impreza pod Urzędem Miasta zakończy się o godzinie 22:30 pokazem sztucznych ogni.

Dodajmy jeszcze, że tego samego dnia na cmentarzu przy ul. Będzińskiej o godzinie 11.00  zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem na pamiątkę bohaterom Sosnowieckiego Batalionu Obrony Narodowej za udział w wojnie obronnej 1939 roku.

[PP]

 

Bear