Czesław Gałużny w czwartek w Aruko

Czesław GałużnyW czwartek 19 kwietnia w sklepie z kawą i herbatą Aruko (Aleja Zwycięstwa 5) odbędzie się kolejne spotkania autorskie. Tym razem rozmawiać będziemy o twórczości Czesława Gałużnego.

Czesław Gałużny to znany w Polsce artysta plastyk. Ma on bardzo szeroki wachlarz zainteresowań i umiejętności. Zajmuje się głównie malarstwem i rysunkiem, ale potrafi także projektować wnętrza, tworzyć malarstwo ścienne, realizuje rzeźbi oraz zajmuje się edukacją plastyczną.

Czesław Gałużny jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Sosnowca za rok 2000 oraz w 2013 roku odznakę “Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a także wiele innych laurów. Czesław Gałużny jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w około 500 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Równolegle do twórczości plastycznej Czesław Gałużny tworzy wiersze. Podczas czwartkowego spotkania będziemy mieli okazję poznać również tę stronę jego pracy twórczej.

Wieczór autorski wzbogaci artystka skrzypaczka Zuzanna Janczak, która swą grą wprowadzi uczestników w odpowiedni klimat spotkania, godny bardzo ciekawej twórczości Pana Czesława.

Jednym słowem, w czwartek w Aruko będziemy mieli okazję poznać różne aspekty sztuki, zaczniemy od muzyki, później będzie malarstwo i poezja. Serdecznie polecamy imprezę. Wstęp wolny. Początek o godzinie 17.

[PP]

 

 

 

 


Bear